Oficjalna strona Gminy Mstów
Poniedziałek, 15 czerwiec 2026, imieniny: Wita, Jolanty
A- A+

I Powiatowy Dzień Dziecka w Chorzenicach / 2026-06-01

29 maja na terenie Domu Dziecka w Chorzenicach odbyÅ‚ siÄ™ I Powiatowy DzieÅ„ Dziecka, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w CzÄ™stochowie przy wspóÅ‚udziale powiatowych jednostek i placówek oraz wspóÅ‚pracy z gminami: Mstów, KÅ‚omnice i RÄ™dziny.

Wydarzenie zostaÅ‚o zorganizowane z myÅ›lÄ… o dzieciach i mÅ‚odzieży objÄ™tych pieczÄ… zastÄ™pczÄ… oraz wychowankach placówek opiekuÅ„czo-wychowawczych. Na uczestników czekaÅ‚o mnóstwo atrakcji, które przez caÅ‚y dzieÅ„ wywoÅ‚ywaÅ‚y uÅ›miechy na twarzach najmÅ‚odszych.

Dzieci mogÅ‚y korzystać ze specjalnie przygotowanych stref zabawy i animacji. Dużym zainteresowaniem cieszyÅ‚y siÄ™: malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, tatuaże, dmuchaÅ„ce, fotobudka oraz strzelanie z Å‚uku. Nie zabrakÅ‚o również stoisk gastronomicznych z lodami, watÄ… cukrowÄ…, popcornem i domowymi ciastami. CaÅ‚ość uÅ›wietniÅ‚y wystÄ™py artystyczne oraz wspólna integracja w radosnej, rodzinnej atmosferze.
609783855_1309679164608260_6370372350150176537_n  700433221_1309679477941564_6380900348168003068_n

W organizacjÄ™ wydarzenia aktywnie włączyli siÄ™ harcerze z III Åšrodowiskowego Szczepu „SkaÅ‚a” z Mstowa i Jaskrowa - którzy prowadzili gry, konkursy i animacje dla najmÅ‚odszych uczestników. Obecne byÅ‚y również zuchy z Brzyszowskiej Gromady Zuchowej „WesoÅ‚e OrzeÅ‚ki”.

Nieocenioną pomoc okazali także strażacy z OSP Siedlec i OSP Mokrzesz, wspierając obsługę punktu gastronomicznego. Dodatkową atrakcją była strzelnica sportowa dla dzieci, prowadzona przez Prezesa OSP Siedlec, dh Przemysława Małolepszego.

DziÄ™ki zaangażowaniu wszystkich organizatorów, wolontariuszy i sÅ‚użb wydarzenie przebiegÅ‚o w radosnej atmosferze, dostarczajÄ…c najmÅ‚odszym wielu niezapomnianych wrażeÅ„ i powodów do uÅ›miechu.

Wstecz