Środa, 29 maj 2024, imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
A- A+

"Sortujesz - nie marnujesz" / 2024-04-19

W ramach promocji ekologii na terenie Partnerstwa Północnej Jury do wszystkich 9 gmin członkowskich zostały zakupione kolorowe, trójdzielne kosze do segregacji odpadów.

>> Kosze zostały zakupione w ramach realizacji operacji własnej pt. „Wieloaspektowa promocja ekologii na terenie PPJ poprzez: stworzenie mobilnego ekocentrum wraz z organizacją konkursu i konferencji dotyczącej ochrony lokalnego środowiska, dystrybucję koszy do segregacji śmieci, a także ekologicznych gadżetów” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW 2014-2020.

- "Aby edukację ekologiczną wprowadzać w praktyce, zdecydowaliśmy o realizacji projektu w którym jednym z kluczowych elementów był zakup 46 potrójnych koszy do segregacji śmieci. Wszystkie zostaną usytuowane w ogólnodostępnych, publicznych miejscach, na obszarze wszystkich 9 partnerskich gmin Stowarzyszenia (tj. Gmina Janów, Gmina i Miasto Koziegłowy, Gmina Lelów, Gmina Mstów, Gmina Niegowa, Miasto i Gmina Olsztyn, Gmina Poraj, Miasto i Gmina Przyrów, Miasto i Gmina Żarki)”- mówi Prezes Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury” (PPJ), p. Jerzy Motłoch.

kosze1   11

>> 5 trójdzielnych koszy do sortowania śmieci, oznakowanych kolorystycznie napisami: papier, szkło, plastik i metale, stanęło w kilku miejscach na terenie Gminy Mstów m.in. w Szkole Podstawowej w Mstowie, w ZSP w Jaskrowie, ZSP w Małusach Wielkich czy placu zabaw przy ZSP w Zawadzie.

>> Odpady to nie tylko problem, któremu należy przeciwdziałać, ale też cenne zasoby, które należy jak najefektywniej wykorzystywać. Każdy z nas ma swój wkład i wpływ na nasze otoczenie, ale także na klimat oraz przyszłość następnych pokoleń. Produkujemy śmieci na ogromną skalę: spożywcze, ogrodowe, budowlane i rozbiórkowe … Lista jest naprawdę długa. Czas zrozumieć, że odpady mają nie tylko negatywny wpływ na środowisko, ale co za tym idzie, na zmiany klimatu - doprowadzają również do strat gospodarczych.

- "Segregacja odpadów to już nie tylko konieczność- to moralny obowiązek i odpowiedzialność za jakość życia na naszej planecie kolejnych pokoleń"- dodaje Prezes PPJ, J.Motłoch.
Więcej o projekcie, jak i działalności Stowarzyszenia PPJ, można dowiedzieć się na oficjalnej stronie internetowej: www.jura-ppj.pl.

Wstecz