Czwartek, 07 grudzień 2023, imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
A- A+

Certyfikat CzOT dla Gminy Mstów / 2023-10-03

Przedstawiciele branży turystycznej, organizatorzy imprez oraz działacze turystyczni odebrali w piątek 29 września certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej oraz wyróżnienia przyznawane z okazji Światowego Dnia Turystyki.

>> Impreza, której hasłem w tym roku jest „Turystyka i zielone inwestycje”, tradycyjnie podsumowała kolejny sezon, gromadząc animatorów i organizatorów życia turystycznego z miasta i okolicy.
>> W czasie uroczystości w częstochowskim Ratuszu wręczono blisko 60 wyróżnień za animację życia turystycznego i regionu dla przewodników, przodowników i najbardziej aktywnych działaczy turystycznych, a także przekazano certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.
>> Certyfikat w kategorii „Produkt turystyczny Częstochowy i regionu częstochowskiego” otrzymała Gmina Mstów – za nowoczesne, tematyczne przystanki autobusowe. Wyróżnienie odebrał Wójt Tomasz Gęsiarz.

69544  69548

>> wśród wyróżnionych „za animację życia turystycznego i regionu” znaleźli się mieszkańcy naszej gminy: phm. Tomasz Derda (Komendant III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”) i Mateusz Grabara ("Speleoklub Częstochowa").
>> Część oficjalną zakończyła prelekcja Jerzego Zygmunta na temat wypraw speleologicznych do Tadżykistanu i Kolumbii.

Więcej: https://www.czestochowa.pl/swieto-turystyki-w-ratuszu

Wstecz