Środa, 29 maj 2024, imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
A- A+

Dofinansowanie dla Kół Gospodyń Wiejskich / 2023-05-30

Cztery Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Mstów realizują w czerwcu swoje autorskie projekty - w ramach dofinansowania ze środków Funduszu Sprawiedliwości.
Zapraszamy na wydarzenia w imieniu Organizatorów!


>> Aktywność Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Mstów (a mamy już ich aż 14!) z każdym dniem jest coraz większa - poczynając od wspólnego spędzania wolnego czasu, po uczestnictwo w różnego rodzaju wystawach, pokazach, lokalnych uroczystościach, a także organizację kiermaszów, warsztatów czy festynów. Członkinie KGW są inicjatorkami i organizatorkami uroczystości, służących integracji i aktywizacji społeczności lokalnej, zacieśnianiu więzi międzypokoleniowych i rodzinnych.
logo-Ministerstwa-1920x810
>> Do I naboru wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023 r. projekty złożyły:
- Koło Gospodyń Wiejskich „Iskierki” w Mokrzeszy,
- Koło Gospodyń Wiejskich „Jabłuszka” w Zawadzie,
- Koło Gospodyń Wiejskich „Gwiazdeczki” w Krasicach,
- Koło Gospodyń Wiejskich „Kucharzanki” w Kucharach.

>> Tytuł zadania: “Promowanie przeciwdziałania przyczynom przestępczości na terenie Gminy Mstów poprzez wydarzenia realizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich”.
>> Każde koło otrzymało dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych: na organizację wydarzeń i zakup niezbędnego wyposażenia.

Planowane działania w ramach dofinansowania:

a) Koło Gospodyń Wiejskich „Kucharzanki” w Kucharach planuje 3 czerwca (sobota) zrealizować wydarzenie z okazji Dnia Dziecka. Temat przewodni: "Bezpieczne Lato - Nie bądź obojętny na przemoc".
plakat-KGW-Kuchary
Inicjatywa jest adresowana do każdej grupy wiekowej. Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty i zajęcia edukacyjne: kurs pierwszej pomocy, pogadanka z Policją, kurs samoobrony. Przewidziano również atrakcje i konkursy dla dzieci. Promocja wydarzenia będzie realizowana poprzez zachęcenie mieszkańców do degustacji dań oraz wypieków, przygotowanych przez Panie z KGW. Do tego celu Koło planuje wyposażyć się w niezbędny sprzęt: kuchnia gazowa z piekarnikiem, termosy (pojemniki gastronomiczne), komplet garnków, grill, maszyna do popcornu.

b) Koło Gospodyń Wiejskich „Iskierki” w Mokrzeszy planuje 3 czerwca (sobota) realizację festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka pn. „Bezpieczne dziecko”.
plakat-KGW-Mokrzesz
Wydarzenie będzie skierowane do wszystkich rodzin z terenu Gminy Mstów. Zadanie będzie polegało na kształtowaniu świadomości dzieci i ich rodziców w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym, cyberprzemocy i innych zagrożeń w sieci. Nie zabraknie prelekcji na temat bezpieczeństwa czy pokazu pierwszej pomocy (OSPMokrzesz). Wśród atrakcji festynu warto wymienić: dmuchany zamek, bumper ball, animacje, tatuaże. Dodatkowo dostępny będzie bufet z przekąskami uwielbianymi przez dzieci, typu: wata cukrowa, popcorn, kolorowe lemoniady, hot dogi, frytki, gorąca czekolada.
Do realizacji powyższego wydarzenia Panie z KGW “Iskierki” planują zakup: frytownicy elektrycznej, podgrzewacza do hot dogów, dyspensera do lemoniady, dyspensera (podgrzewacza) do gorącej czekolady, torby  termicznej (do przechowywania owoców w trakcie trwania festynu), pojemnika termoizolacyjnego (do przechowywania ciasta).

c) Koło Gospodyń Wiejskich „Gwiazdeczki” w Krasicach organizuje 4 czerwca (niedziela) Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka „Bezpieczne Dziecko – Spokojny Rodzic”.
Plakat-KGW-Krasice_04_06_2023
W programie m.in.: występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krasicach, pokaz strażacki, spotkanie z Policjantem (o zasadach bezpieczeństwa). Dzieci będą mogły skorzystać z najróżniejszych atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, konkursy, wata cukrowa, popcorn itp.
Głównym celem działań podczas pikniku jest poprawa stanu wiedzy (teoretycznej i praktycznej) uczniów oraz ich opiekunów w zakresie bezpieczeństwa. W ramach projektu Koło Gospodyń planuje zakup wyposażenia: maszyna do popcornu, maszyna do waty cukrowej, kociołek elektryczny, podgrzewacz gastronomiczny, grill gazowy.


d) Koło Gospodyń Wiejskich „Jabłuszka” w Zawadzie 25 czerwca (niedziela) organizuje festyn tematyczny pn. „Bezpieczeństwo w sieci” – w celu przybliżenia tematyki przeciwdziałania i zapobiegania przyczynom cyberprzestępczości. Impreza skierowana jest do wszystkich grup wiekowych - zarówno dzieci, młodzieży, osób dorosłych, jak i seniorów.
plakat-KGW-Zawada-25_06_2023
Odbędą się: pokaz pierwszej pomocy, konkurs plastyczny dla dzieci, pogadanka o bezpieczeństwie. Z myślą o najmłodszych dostępne będą liczne atrakcje: zamek dmuchany, brokatowe tatuaże, lemoniada, popcorn, gofry itp.
Do realizacji wydarzenia Panie z KGW planują zakup: zestawu nagłaśniającego (mikrofon z głośnikiem), zestawu cateringowego (stół +dwie ławki), maszyny do popcornu, grilla gazowego i kociołka podgrzewającego.

Wstecz