Niedziela, 25 luty 2024, imieniny: Wiktora, Cezarego
A- A+

Promesa dla OSP Kobyłczyce / 2023-04-02

Jednostka OSP Kobyłczyce odebrała promesę na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Uroczysta zbiórka odbyła się w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie.

promesa2  promesa3
>> W piątek 31 marca 2023 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP. Promesy odebrali strażacy z 17 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego.

>> w imieniu OSP Kobyłczyce promesę odebrali: dh Mateusz Boryś (Prezes jednostki) oraz Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz. Wartość zadania: 400.000,00 zł (w tym: dofinansowanie WFOŚiGW, MSWiA: 250.000,00 zł , wkład własny budżetu gminy: 150.000,00 zł).

W uroczystości wzięli udział m.in.:
nadbryg. Jacek Kleszczewski - Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej,
bryg. Marek Radosz -  Komendant Miejski PSP w Częstochowie,
Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego,
Szymon Giżyński – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Ryszard Majer - Senator Rzeczypospolitej Polskiej,
Lidia Burzyńska – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
Mariusz Trepka – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
Robert Magdziarz – Wicewojewoda Śląski,
Krzysztof Smela – Starosta Częstochowski,
Tomasz Bednarek – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach,

Więcej:
https://www.mstow.pl/art/4672,nowy-samochod-pozarniczy-dla-osp-kobylczyce
https://www.gov.pl/web/mswia/675-nowych-wozow-strazackich-dla-jednostek-osp-w-calym-kraju--konferencja-z-udzialem-wiceministra-macieja-wasika

osp-logo
„Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych – Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” pozwala na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP, a także specjalistycznego sprzętu niezbędnego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych dla organizacji pozarządowych uprawnionych do wykonywania ratownictwa górskiego i wodnego. Środki (rozdysponowane m.in. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) pozwalają na zakup sprzętu i wyposażenia.

Wstecz