Czwartek, 07 grudzień 2023, imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
A- A+

Nagrody Starosty dla uzdolnionych uczniów / 2022-11-22

Już po raz piąty przyznane zostały Nagrody Starosty Częstochowskiego dla uzdolnionych uczniów z terenu powiatu.

>> W tym roku otrzymało je dwudziestu sześciu uczniów zamieszkałych na terenie powiatu częstochowskiego w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży”. Nagrody wręczyli: Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, Wicestarosta Jan Miarzyński i Członek Zarządu Powiatu Adam Morzyk.

>> Wśród wyróżnionych znalazły się przedstawicielki Gminy Mstów: Lena Tomzik (w kategorii „Nauka”) oraz Gabriela Skórkowska (w kategorii „Sport”).
Gabriela Skórkowska - mieszkanka Jaskrowa, w 2021 r. wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych w badmintonie.
Lena Tomzik – uczennica Szkoły Podstawowej w Brzyszowie. W roku szkolnym 2021/2022 zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Śladami obrazów Jana Matejki” (opiekę merytoryczną sprawowała nauczycielka języka polskiego – p. Marta Deska)

nagrody-starosty-1
Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia oraz średnią ocen co najmniej 4,75 uzyskaną w poprzednim roku szkolnym 2021/2022. Uczniowie, którzy otrzymali Nagrodę Starosty Częstochowskiego spełnili następujące warunki:
* w kategorii nauka – w poprzednim roku szkolnym uczeń zajął I miejsce w konkursie, turnieju lub olimpiadzie na szczeblu wojewódzkim lub co najmniej III miejsce na wyższych szczeblach,
* w kategorii kultura- w poprzednim roku szkolnym uczeń zdobył I,II,II miejsce lub wyróżnienie w konkursach artystycznych rangi międzynarodowej,
* w kategorii sport – w poprzednim roku szkolnym uczeń zajął co najmniej IV miejsce w finałach Mistrzostw Polski w dyscyplinach sportowych, których organizatorem jest Polski Związek Sportowy.

Więcej: https://www.czestochowa.powiat.pl/najlepsi-w-powiecie

Wstecz