Sobota, 25 marzec 2023, imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
A- A+

Doposażenie świetlicy w Srocku / 2022-10-14

Zrealizowane zostało przedsięwzięcie, polegające na doposażeniu budynku usługowego (dawna remiza) w Srocku – przy dofinansowaniu ze środków Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”.

>> Przypomnijmy, że zadanie pn. „Doposażenie świetlicy wiejskiej w Srocku działaniem zwiększającym integrację i aktywność społeczną mieszkańców sołectwa” znalazło się na liście rankingowej i zostało dofinansowane w ramach tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” https://www.mstow.pl/art/4535,marszalkowski-konkurs-inicjatywa-solecka
>> Uroczyste podpisanie umów miało miejsce 05 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie, w obecności m.in.: Beaty Białowąs (członek Zarządu Województwa Śląskiego) oraz Beaty Kocik (wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego). Gminę Mstów reprezentowali: Wójt Gminy Tomasz Gęsiarz i Skarbnik Gminy Maria Skibińska.
srocko_dopos_14_logo-slaskie-kolorowe-cmyk
>> o pomoc finansową ze środków budżetu województwa w ramach konkursu mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Wkładem własnym mogły być środki funduszu sołeckiego.
>> celem Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” jest umożliwienie mieszkańcom realizacji przedsięwzięć i zadań, które służą rozwojowi lokalnych społeczności.

W ramach przedsięwzięcia zakupiono wyposażenie do budynku usługowego (dawna remiza) w Srocku, który w ubiegłym roku został gruntownie wyremontowany i przebudowany. Aktualnie obiekt spełnia funkcję świetlicy wiejskiej, co pozwala na kreatywne i aktywne spędzanie czasu mieszkańcom sołectwa - zarówno tym najmłodszym, jak i dorosłym. Obiektem opiekuje się zawiązane niedawno w Srocku Koło Gospodyń Wiejskich „Juratki”, które aktywnie promuje miejscowość w regionie.

srocko_remiza_1  srocko_dopos_2
Zakupione zostały:
- namioty (2 szt.),
- zestawy festynowe z krzesłami,
- szafy (z półkami i drzwiami przesuwnymi) na sprzęt,
- krzesła,
- duże wieszaki na kółkach (2 szt.)
- stół do tenisa stołowego,
- komputer do gier,
- gry edukacyjne.
srocko_dopos_7  srocko_dopos_11
Dobrze wyposażone miejsce spotkań dla mieszkańców będzie fundamentem zrównoważonego rozwoju sołectwa Srocko.

Więcej:
https://www.mstow.pl/art/4535,marszalkowski-konkurs-inicjatywa-solecka
https://www.slaskie.pl/content/lokalne-inicjatywy-procentuja
https://www.slaskie.pl/content/soleckie-inicjatywy-w-cenie

Wstecz