Poniedziałek, 08 sierpień 2022, imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
A- A+

Mstów Triathlon / 2022-07-27

Mstów Triathlon 2022
triathlon_1  triathlon_3
>> Druga edycja zawodów "Mstów Triathlon" przeszła do historii. W niedzielę 24 lipca gościliśmy na terenie malowniczej Gminy Mstów zawodników i zawodniczki z całej Polski.
>> W tym roku do rywalizacji w tej bardzo trudnej i wymagającej dyscyplinie sportu (składającej się z: pływania, jazdy na rowerze i biegania) stanęło łącznie ponad 200 zawodniczek i zawodników z całego kraju, reprezentujących różne kluby triathlonowe.
>> Na uczestników zawodów czekały dwa dystanse do pokonania. Pierwszy to 1/8 Iron Man, czyli pływanie na dystansie 475 metrów, jazda na rowerze 22,5 km oraz bieganie 5,25 km. Drugi czyli 1/4 Iron Man, to dwa razy dłuższe trasy do pokonania niż poprzednio, pływanie 950 metrów, jazda na rowerze 45 km i bieganie 10,55 km.

triathlon_15  triathlon_6

>> Podobnie jak podczas pierwszej edycji zawodów cała impreza odbywała się na terenie kopalni piasku w Zawadzie oraz w jej najbliższej okolicy. Trasy rowerowe przebiegały po terenach Gminy Mstów i Gminy Kłomnice.
>> Zawody dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń. Organizatorzy zwracali zawodnikom uwagę, że nie jest to łatwa trasa, a w szczególności trasa rowerowa potrafiła przysporzyć niemałych problemów (szczególnie podjazd w Kłobukowicach). Jak bardzo męczący jest start w takich zawodach było widać po zawodnikach, którzy wbiegali na metę.
>> Każdy z uczestników po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal. Ponadto na wszystkich czekały napoje oraz posiłki regeneracyjne.
>> Dekoracja zwycięzców odbyła się na Rynku w Mstowie, gdzie pamiątkowe statuetki oraz nagrody wręczali organizatorzy imprezy: Kajetan Leszczyński i Jakub Goliniewski, wraz z Zastępcą Wójta Gminy Mstów Małgorzatą Grabowską.
triathlon_41 triathlon_31
Wyniki zawodów są dostępne na stronie internetowej: https://live.sts-timing.pl/trimstow2022/

Wstecz