Sobota, 25 marzec 2023, imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza
A- A+

"Laboratoria Przyszłości" / 2022-02-10

Blisko 330 tysięcy złotych pozyskała Gmina Mstów w ramach inicjatywy edukacyjnej, realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, pn. „Laboratoria Przyszłości” – dofinansowanie objęło wszystkie szkoły z terenu naszej gminy.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego, niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Laboratoria-Przyszlosci
Laboratoria Przyszłości skupiają się na wyposażeniu, które służy przekazywaniu wiedzy w sposób innowacyjny, dając szkołom taką możliwość szczególnie podczas nauki stacjonarnej. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które będą musiały od 1 września 2022 roku mieć wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

W ramach programu szkoły zakupiły (m.in.):
- drukarki 3D z akcesoriami (filament, laptop),
- mikrokontrolery z sensorami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami,
- sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, mikroporty, oświetlenie, statywy, gimbale itp.),
- stacje lutownicze do mikrokontrolerów.

Realizacja programu rozpoczęła się w ubiegłym roku. Pula środków będzie wykorzystana do rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023.
Więcej:
https://www.gov.pl/web/laboratoria/szkoly-w-programie
https://www.gov.pl/web/laboratoria

Wstecz