Poniedziałek, 06 grudzień 2021, imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
A- A+

Album „Krajobraz i Przyroda w Gminie Mstów” / 2021-11-14

Jednymi z elementów promocji naszej gminy są różne rodzaju wydawnictwa, foldery czy mapy. Najnowszą tego rodzaju ciekawą propozycją jest piękny album przyrodniczy „Krajobraz i Przyroda w Gminie Mstów”, wydany w tym roku na zlecenie Urzędu Gminy.

1okladka

Założenie merytoryczne albumu to prezentacja pięknych terenów naszej gminy, jej walorów krajobrazowych i przyrodniczych (we wszystkich porach roku), najciekawszych turystycznie miejsc. W liczącym 112 stron wydawnictwie znajdziemy interesujące informacje (oraz zdjęcia) w następujących obszarach tematycznych (m.in.):
- Rzeka Warta
- Góra Szwejcera i Skała Miłości w Mstowie, Zbiornik Tasarki
- Góra Stróżnica i kamieniołom Latosówka
- Przeprośna Górka i Grodzisko Gąszczyk w Siedlcu
- Góra Ściegna, Góra Wał w Mstowie
- Góra Trzech Jaskiń w Srocku
- Jar Małuski
- Sady owocowe

3rzeka-Warta

Dodatkowo w albumie przedstawiony jest (jako ciekawostka) krajobraz gminy na archiwalnych, czarno-białych (lub w kolorze sepii) zdjęciach sprzed lat. Format albumu: 205 x 290 mm/ pion (okładka: twarda/ folia mat, lakier UV). Wydawca: "ALATUS Media - Jerzy Pleszyniak".
Album będzie dostępny w Bibliotece Gminnej w Mstowie (i jej filiach) oraz w bibliotekach szkolnych. W przypadku zainteresowania wydawnictwem prosimy o kontakt telefoniczny z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mstowie (tel: 34 366-93-28) lub mailowo: ,  

Wstecz