Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

Plan priorytetowy dzielnicowego / 2021-10-06

Realizując Plan priorytetowy dzielnicowego, Komisariat Policji w Kłomnicach informuje, że w okresie od 01.07.2021 roku do 31.12.2021 roku celem jest zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, a w szczególności bezpieczeństwa seniorów.

kp-klomnice

Problematyka ta wymaga ciągłego monitorowania i zaangażowania, z uwagi na pojawianie się coraz to nowych form i metod przestępstw. Jednym z takich zagrożeń, które niestety rozwija się bardzo dynamicznie, jest szerokie spektrum różnych oszustw dotykających właśnie seniorów. Funkcjonujące od wielu lat metody pod legendą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta” ulegają ciągłym modyfikacjom i stanowią istotny problem nie tylko dla seniorów, ale i ich rodzin. Ponadto należy zwrócić uwagę na rozmaite niekorzystne dla nich oferty produktów i usług (na które decydują się pod wpływem chwili), technik manipulacji stosowanych przez handlowców czy brakiem wymaganej wiedzy. Innym bardzo ważnym tematem jest bezpieczeństwo seniorów jako użytkowników dróg. Osoby starsze często niestety uczestniczą w różnych  niebezpiecznych zdarzeniach drogowych, jako kierowcy czy też piesi.

Aby spełnić oczekiwania społeczne i doprowadzić do ograniczenia bądź wyeliminowania negatywnych zjawisk należy objąć szczególnym zainteresowaniem osoby starsze i samotnie zamieszkałe.

W związku z powyższym dzielnicowy zwraca się z apelem do osób starszych i samotnie zamieszkałych o rozwagę na wszelkiego rodzaju przejawy łamania prawa.

W szczególności o tym fakcie należy powiadomić Policję 112  lub skontaktować się z dzielnicowym tel. 508-036-611.

Wstecz