Czwartek, 07 grudzień 2023, imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
A- A+

V Piknik Wybitnego Reprezentanta Śląska / 2021-09-13

„Łączy nas piłka” – pod tym hasłem odbył się w Mstowie V Piknik Wybitnego Reprezentanta Śląska. Gościem honorowym sobotniej imprezy był nowy Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, który był pod wrażeniem obiektu sportowego „Warty” i atmosfery panującej na pikniku.

0_Plakat_V-Piknik_Mstow-11_09_2021

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, który powitał młodych sportowców oraz zaproszonych gości.
Oprócz Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy do Mstowa przybyło wiele znamienitych osób, odpowiedzialnych na co dzień za środowisko polskiej i śląskiej piłki nożnej m.in.:
- Henryk Kula (Wiceprezes PZPN ds. organizacyjno-finansowych, Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej)
- Rudolf Bugdoł (Prezes Honorowy Śląskiego Związku Piłki Nożnej)
- Artur Szymczyk (Wiceprezes ŚlZPN)
- Jarosław Bryś (Wiceprezes ŚlZPN)
- członkowie Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Prezesi Podokręgów: Bytom (Tomasz Wyszyński), Katowice (Stefan Mleczko), Rybnik (Andrzej Paulus), Racibórz (Stefan Ekiert), Sosnowiec (Józef Grząba), Tychy (Piotr Swoboda),

- pojawili się również Wybitni Reprezentanci Polski w piłce nożnej: mistrzowie olimpijscy z Monachium z 1972 roku - Zygmunt Anczok i Hubert Kostka, wicemistrz olimpijski z 1976 roku – Henryk Wieczorek i wicemistrz olimpijski z 1992 roku - Jerzy Brzęczek.
- obecni byli także mistrzowie Polski: Piotr Czaja, Jan Kowalski, Henryk Latocha, Władysław Szaryński – przedstawiciele starszej generacji oraz Ryszard Czerwiec, Stanisław Gawenda czy Piotr Lech, którzy zaprezentowali się w meczu oldbojów, stanowiącym gwóźdź programu.
- jeżeli dodamy, że na ławce trenerskiej Reprezentacji Oldbojów Śląskiego Związku Piłki Nożnej usiadł jako szkoleniowiec Antoni Piechniczek, który w 1982 roku doprowadził reprezentację Polski do trzeciego miejsca na świecie, to będziemy mieć świadomość jak wielkie piłkarskie osobowości dotarły do Mstowa.

5_turnm17

Jednak największymi bohaterami tego dnia byli najmłodsi piłkarze i piłkarki, będący nadzieją na sukcesy polskiej piłki w przyszłości. Wszystkie dzieci, które zaprezentowały się w turnieju (wyniki rywalizacji nie były notowane, liczyła się dobra sportowa zabawa) otrzymały medale i upominki.
W rozgrywkach orlików wystąpiły zespoły: Warta Mstów, Lotnik Kościelec, Orkan Rzerzęczyce, Kmicic Kruszyna, Pogoń Kłomnice i Olimpia Huta Stara.
Natomiast wśród żaków rywalizowały drużyny: Biała Gwiazda Krasice, Pogoń Kłomnice, Lotnik Kościelec, Orkan Rzerzęczyce, Kmicic Kruszyna i Olimpia Huta Stara.

17_DSC05616

Prezes PZPN Cezary Kulesza wraz z Wiceprezesem PZPN Henrykiem Kulą w przerwie meczu pokazowego uhonorowali zawodników wyróżnionych w poszczególnych drużynach. Oto oni: Mateusz Kozieł, Bartosz Rakoczy, Hubert Juszczyk, Kacper Frukacz, Aleksander Skoczylas i Piotr Rajczyk wśród żaków oraz Borys Palarz, Dawid Zasada, Jan Ptaszkiewicz, Wojciech Sieradzki, Aleksander Nowak i Wojciech Bartnik wśród orlików.
73

Na V Pikniku Wybitnego Reprezentanta Śląska nie zabrakło także innych atrakcji. Były konkursy i zabawy dla dzieci oraz rodziców. Wszyscy mogli spróbować swoich sił w miasteczku piłkarskim, albo wziąć udział w Talentiadzie, ewentualnie pozjeżdżać i poskakać na dmuchańcach. Bogatą ofertę uzupełniły jeszcze animacje (przygotowane i zapewnione przez Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie). Na dodatek można było zjeść smaczną kiełbaskę i spędzić miło czas na obiektach Warty, rozmawiając w „Namiocie mistrza” ze znanymi ludźmi (z historii oraz czasów obecnych polskiej piłki) oraz zbierając autografy i robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia.
43_DSC05492

Prawdziwe piłkarskie emocje wzbudził natomiast pokazowy mecz oldbojów, w którym na zakończenie pikniku, Reprezentacja Oldbojów Śląskiego Związku Piłki Nożnej - po wyrównanym meczu - pokonała Reprezentację Powiatu Częstochowskiego 2:0. Kapitan drużyny śląskich gwiazd piłkarskich, Janusz Bodzioch, po ostatnim gwizdku sędziego mógł wznieść w górę okazały puchar, wręczony przez Cezarego Kuleszę. Wszyscy uczestnicy tego spotkania zostali również uhonorowani zarówno gromkimi oklaskami widowni, jak i pamiątkowymi pucharkami oraz nagrodami.
67_DSC_0750

Nic więc dziwnego, że jeszcze sporo czasu po oficjalnym zamknięciu turnieju (przez Wójta Tomasza Gęsiarza i Starostę Częstochowskiego Krzysztofa Smelę, którym towarzyszył były trener Reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek) trwała atmosfera sportowego święta w Mstowie.
Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, sponsorom, patronom medialnym piłkarskiego pikniku w Mstowie – każdy dołożył cegiełkę do sukcesu tego wydarzenia. A bez wątpienia można powiedzieć, że tej rangi imprezy sportowej w naszej gminie jeszcze nie było !!

Zdjęcia: ŚlZPN, Adam Równiak, Artur Śpiewak, Marcin Kloczkowski
Więcej:
http://slzpn.pl/slaski/zpn/aktualnosci/5691/prezes-pzpn-goscil-w-mstowie-na-v-pikniku-wybitnego-reprezentanta-slaska

Wstecz