Poniedziałek, 17 maj 2021, imieniny: Paschalisa, Slawomira, Weroniki
A- A+

4 miliony dofinansowania z RFIL ! / 2021-04-08

To nie był prima aprilis, Blisko 4 miliony złotych dofinansowania z II naboru RFIL (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych) trafi do gminy Mstów na trzy bardzo ważne inwestycje:

- 1.200.000,00 zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Jaskrowie

- 700.000,00 zł na budowę kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Wartę

- 2.000.000 zł na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania DW786 z ul. Sadową w Wancerzowie (k.stacji paliw, zadanie wojewódzkie).

RFIL-logo

RFIL to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To także ogromny impuls inwestycyjny dla regionów. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Środki przekazane przez rząd można wykorzystać na niezbędne lokalnie działania.

Te środki to realna pomoc dla samorządów przygotowana przez polski rząd. Dzięki temu wsparciu śląskie samorządy nawet w tak trudnym czasie pandemii koronawirusa mogą się rozwijać – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Więcej:

https://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/ponad-191-mln-zl-dla-wojewodztwa-slaskiego-w-ramach-kolejnego-konkursu-rzadowego-funduszu-inwestycji-lokalnych

https://www.slaskie.pl/content/rzadowe-wsparcie-inspiruje-rozwoj

 https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/rzadowy-fundusz-inwestycji-lokalnych-wyniki-drugiego-naboru

Wstecz