Niedziela, 25 luty 2024, imieniny: Wiktora, Cezarego
A- A+

Chodniki przy drogach powiatowych w Cegielni, Kucharach i Wancerzowie / 2020-12-30

Dzięki współpracy Gminy Mstów i Powiatu Częstochowskiego jesienią tego roku powstało kilka odcinków chodników przy drogach powiatowych m.in. w Cegielni, Kucharach i Wancerzowie.

herb-Mstowa  logo-powiat  rzadowy-fundusz-inwestycji-lokalnych

Zadania zrealizowano na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie, przy współfinansowaniu Gminy Mstów. Wymienione odcinki chodników są bardzo ważne m.in. ze względu na kwestie bezpieczeństwa pieszych i ruchu drogowego.

1. Budowa chodnika (wraz z odwodnieniem) przy drodze powiatowej 1077S na odcinku Cegielnia-Kuchary (etap II – długość: 520mb)

I etap był realizowany w 2019r. http://www.mstow.pl/art/3708,chodnik-cegielnia-kuchary
Podstawowe parametry techniczne inwestycji:
Szerokość na prostej: 2,0 m
Pochylenie poprzeczne: 2%
Nawierzchnia: kostka brukowa betonowa gr 8cm

Odwodnienie
Ze względu na to, że chodnik jest usytuowany w linii istniejącego rowu (który odwadnia drogę powiatową), wykonano kanalizację deszczową. Woda z pasa drogi odprowadzana jest wzdłuż krawężnika do wpustów ulicznych.  Wpusty uliczne włączone do kanału deszczowego. Woda z pasa ruchu poprzez wpusty deszczowe oraz kanał deszczowy odprowadzana jest do rowów przydrożnych.

kuchary6

2. Odcinek chodnika w Wancerzowie ul. Gminna (dł. 215mb) w ciągu drogi powiatowej 1028 S
Wcześniejszy etap o długości ok.550mb był realizowany w 2016r. i zakończony ze względu na kwestie regulacji własności gruntów przez Starostwo Powiatowe. http://www.mstow.pl/art/2440,2016-10-chodnik   Teraz został wykonany II etap - odcinek chodnika do skrzyżowania z ul. Modrzewiową w Wancerzowie.

wancerzow_gminna_chodnik3

Wstecz