Niedziela, 26 wrzesień 2021, imieniny: Wawrzynca, Kosmy, Damiana
A- A+

Chodniki przy drogach powiatowych w Cegielni, Kucharach i Wancerzowie / 2020-12-30

Dzięki współpracy Gminy Mstów i Powiatu Częstochowskiego jesienią tego roku powstało kilka odcinków chodników przy drogach powiatowych m.in. w Cegielni, Kucharach i Wancerzowie.

herb-Mstowa  logo-powiat  rzadowy-fundusz-inwestycji-lokalnych

Zadania zrealizowano na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie, przy współfinansowaniu Gminy Mstów. Wymienione odcinki chodników są bardzo ważne m.in. ze względu na kwestie bezpieczeństwa pieszych i ruchu drogowego.


 

Budowa chodnika (wraz z odwodnieniem) przy drodze powiatowej 1077S na odcinku Cegielnia-Kuchary (etap II – długość: 520mb)

I etap był realizowany w 2019r. http://www.mstow.pl/art/3708,chodnik-cegielnia-kuchary

Podstawowe parametry techniczne inwestycji:

Szerokość na prostej: 2,0 m

Pochylenie poprzeczne: 2%

Nawierzchnia: kostka brukowa betonowa gr 8cm

Odwodnienie

Ze względu na to, że chodnik jest usytuowany w linii istniejącego rowu (który odwadnia drogę powiatową), wykonano kanalizację deszczową. Woda z pasa drogi odprowadzana jest wzdłuż krawężnika do wpustów ulicznych.  Wpusty uliczne włączone do kanału deszczowego. Woda z pasa ruchu poprzez wpusty deszczowe oraz kanał deszczowy odprowadzana jest do rowów przydrożnych.

kuchary6

 

Odcinek chodnika w Wancerzowie ul. Gminna (dł. 215mb) w ciągu drogi powiatowej 1028 S

Wcześniejszy etap o długości ok.550mb był realizowany w 2016r. i zakończony ze względu na kwestie regulacji własności gruntów przez Starostwo Powiatowe. http://www.mstow.pl/art/2440,2016-10-chodnik   Teraz został wykonany II etap - odcinek chodnika do skrzyżowania z ul. Modrzewiową w Wancerzowie.

wancerzow_gminna_chodnik3

Wstecz