Poniedziałek, 25 październik 2021, imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
A- A+

Przebudowa drogi w ul. Ośmiu Błogosławieństw w Siedlcu / 2020-12-29

Zrealizowana została inwestycja przebudowy drogi w ulicy Ośmiu Błogosławieństw w Siedlcu, dofinansowana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

uw3

To odcinek, prowadzący do Sanktuarium Św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce w Siedlcu - miejsca bardzo licznie odwiedzanego przez pielgrzymów. Przebudowana droga znajduje się też w pobliżu nowej ścieżki rowerowej (powstała w 2018r.), łączącej miasto Częstochowa z gminą Mstów.

Wniosek o dofinansowanie z FDS gmina Mstów składała w sierpniu 2019r. Pisaliśmy o tym: http://www.mstow.pl/art/3625,wnioski-do-funduszu-drog-samorzadowych 15 kwietnia 2020r. Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 roku i można było przystąpić do realizacji prac.

przeprosna-gorka_droga4
 

Przedmiot zamówienia : „Przebudowa drogi w ulicy Ośmiu Błogosławieństw w miejscowości Siedlec, Gmina Mstów” w formule „zaprojektuj i wybuduj”

Całkowita długość przebudowanego odcinka drogi: 364mb.

Zamówienie obejmowało wykonanie opracowania dokumentacji projektowej oraz roboty budowlane, związane z kompleksową przebudową drogi.

Zakres prac m.in.: przebudowa jezdni, budowa ścieżki rowerowej, odwodnienie pasa drogowego, wykonanie utwardzonych poboczy. Do zadań wykonawcy należało również opracowanie organizacji ruchu, a następnie wykonanie tego oznakowania.

Wartość inwestycji: 675.875,00 zł

Dofinansowanie FDS: 371.731,25 zł

 

Więcej:

http://www.mstow.pl/art/3891,dofinansowanie-na-przebudowe-drogi-w-ul-osmiu-blogoslawienstw-w-siedlcu

https://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/134-miliony-na-nowe-inwestycje-drogowe

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/premier-wzmacniamy-fundusz-drog-samorzadowych-ma-byc-impuls-rozwojowy

Wstecz