Poniedziałek, 06 grudzień 2021, imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
A- A+

"Zdalna Szkoła+" / 2020-07-06

Gmina Mstów zakupiła kolejne 23 laptopy dla wszystkich szkół z terenu gminy, w ramach projektu „Zdalna Szkoła+” - finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
 

„Zdalna Szkoła+” to już drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs zorganizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa - w którym JST mogły uzyskać 100 proc. dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego, umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo. Przypomnijmy, że w I etapie projektu Gminę Mstów uzyskała dofinansowanie i zakupiła 20 nowoczesnych laptopów, o wysokich parametrach technicznych. http://www.mstow.pl/art/3909,zdalna-szkola-zakup-laptopow-dla-szkol

zdalna-szkola

 

15 maja ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie zakupu laptopów i tabletów w związku ze wsparciem samorządów w realizacji zdalnego nauczania. Wnioski były składane do Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Wniosek Gminy Mstów ponownie został rozpatrzony pozytywnie i zakupiono kolejne 23 komputery przenośne (laptopy). Sprzęt zostanie przekazany do wszystkich szkół z terenu naszej gminy.

laptopy

 

___________________________________

Projekt „Zdalna Szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.
naklejka

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Więcej: https://www.cppc.gov.pl/zdalna-szkola

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/bedzie-kolejne-180-mln-zl-dla-gmin-na-tablety-i-laptopy

Wstecz