Piątek, 23 lipiec 2021, imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
A- A+

ROZPOCZYNA SIĘ "DESIGN W TERENIE! " / 2011-10-12

a2011_09_teren.jpgW gminie Mstów rozpoczynają się siedmiodniowe warsztaty "Design w terenie". Studenci pod okiem projektantów zmieniać będą jakość przestrzeni publicznej. Pracować będą nad propozycjami lepszego skomunikowania terenów rekreacyjnych nad Wartą, zastanowią się również nad rewitalizacją kompleksu mstowskich stodół.

Zespół tworzą studenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Śląskiego.

 

Ich pracę koordynować będą eksperci: Agnieszka Szóstek z Warszawy, konsultantka User Experience i Design Thinking  oraz urbanista Michał Stangel z Gliwic.
Zespół współpracować będzie z mieszkańcami i władzami gminy. Planowane są konsultacje, spotkania, prace projektowe i na zakończenie wystawa podsumowująca rezultaty "Designe w terenie"

 

"Design w terenie" jest organizowany w ramach projektu "Design Silesia II" wspierającego rozwój sektora kreatywnego w województwie śląskim. Liderem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Projekt jest współfinasowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wstecz