Sobota, 23 wrzesień 2023, imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
A- A+

Statuetki Starosty Częstochowskiego „Za zasługi dla powiatu” / 2020-02-19

W sobotni wieczór 15 lutego Filharmonia Częstochowska wypełniła się do ostatniego miejsca podczas XIX gali wyróżnień Starosty Częstochowskiego „Za zasługi dla powiatu”.  Na widowni zasiedli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz województwa śląskiego, miasta Częstochowy, powiatu częstochowskiego i powiatów ościennych, włodarze gmin, goście z zaprzyjaźnionego powiatu śniatyńskiego na Ukrainie, szefowie urzędów i instytucji oraz służb mundurowych, kombatanci i laureaci „Statuetek” z lat ubiegłych oraz tegoroczni nominowani z rodzinami i przyjaciółmi.

s2

Gala po raz pierwszy odbywała się pod hasłem „Nasi najlepsi”. Zgodnie z tymi słowami na scenie pojawili się wokaliści mieszkający w naszym regionie. Jako pierwsza zaprezentowała się laureatka XII Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego – Nadia Gołda (gm. Mykanów). W dalszej części publiczność mogła podziwiać talent Klaudii Ujmy (gm. Poczesna) w piosence „Nie wie nikt” oraz Jacka Miernikiewicza (gm. Mykanów), uczestnika programów „Must be the Music” i „Voice of Poland”.
W imieniu władz powiatu gości powitał Starosta Częstochowski Krzysztof Smela. Po pokazie multimedialnym, prezentującym osiągnięcia tegorocznych kandydatów do Statuetek, Starosta wraz z Wicestarostą Janem Miarzyńskim wręczyli wszystkim nominowanym dyplomy i bukiety kwiatów.

s3
Zarówno widzowie, jak i nominowani z napięciem czekali na końcowy werdykt, w czyje ręce trafią w tym roku Statuetki.

Tegoroczni laureaci to:
• w kategorii „Kultura i Edukacja”: Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie” i Zespół Folklorystyczny Ziemi Lelowskiej,
• w kategorii „Sport i turystyka” laureatem został Ireneusz Bartkowiak,
• w kategorii „Samorządność i Polityka społeczna” statuetkę odebrała Jadwiga Zawadzka, Wójt Gminy Kruszyna,
• w kategorii „Przedsiębiorczość”: Stefan Pustelnik – Właściciel Przedsiębiorstwa Remontowo – Budowlanego „STEBUD” w Lusławicach,
• w kategorii „Inne szczególne osiągnięcia i wydarzenia" statuetką nagrodzono Walentego Mazura (animatora kultury, muzyka z Przymiłowic) i dr Andrzeja Kuśnierczyka, (dokumentalistę, poetę, redaktora naczelnego kwartalnika „Korzenie”).

s11

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której z towarzyszeniem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Mykanowa wystąpili:
- Karolina Sambor-Kobiałka (sopran liryczny) laureatka wielu konkursów, m.in., Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Neapolu, Operowego Konkursu Wokalnego w Bolonii, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Kijowie, na co dzień współpracująca z krakowskim zespołem Cracow Singers i Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” 
- Michał Szczepan (tenor) – członek zespołu Camerata Silesia i Zespołu Wokalnego 6na6, który jest jednym z nielicznych w Polsce specjalizujących się w oryginalnych opracowaniach wokalnych standardów muzyki pop.
Na scenie w duecie z K. Sambor-Kobiałką zaprezentowała się również Natalia Zielonka w piosence „Tell him” oraz grupa taneczna „Presto” z Mykanowa.

s16
Więcej: https://www.czestochowa.powiat.pl/statuetki-za-2019-rok-rozdane

Wstecz