Poniedziałek, 27 czerwiec 2022, imieniny: Maryli, Wladyslawa, Cyryla
A- A+

Korekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie / 2019-08-08

z4

filmik o inwestycjach na DW786 na terenie gm.Mstów

Zadanie pn. „Przebudowa łuku drogi wojewódzkiej nr 786 w miejscowości Mstów”, realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, zostało zakończone.
Chodzi o tzw. „zakręt śmierci” w Zawadzie. Nazwa ta niestety nie jest przypadkowa, gdyż w tym miejscu było mnóstwo wypadków i zginęło wiele osób. Od zawsze ten zalesiony, spadzisty i źle wyprofilowany zakręt był jednym z najbardziej niebezpiecznych w regionie.

z2
stan zakrętu przed inwestycją

Po przeprowadzonych pracach ten odcinek drogi wojewódzkiej nr 786 wygląda zupełnie inaczej. Zdecydowanemu polepszeniu uległa widoczność, poprawione zostało odwodnienie terenu i profil kąta zwrotu trasy.
Początek zakresu inwestycji znajduje się w Mstowie, ul. Wolności 127 (km 9+997), koniec w kierunku miejscowości Zawada (km 10+600). Oś drogi posiada jeden łuk poziomy. Jezdnia na całym odcinku ma szerokość 6.5 – 7.0 m, a w miejscu łuku poziomego zaprojektowano odpowiednie poszerzenia. Po obu stronach jezdni znajdują się pobocza z destruktu asfaltowego. 

z7

- „Bardzo się cieszę i dziękuję Dyrektorowi ZDW w Katowicach, Panu Zbigniewowi Taborowi, za podjęcie tego ważnego tematu. O korektę zakrętu „na górce zawadzkiej” od wielu lat zabiegały władze gminne. Cieszę się, że za mojej kadencji się to udało. Teraz wreszcie ten odcinek drogi wojewódzkiej doczekał się przebudowy z prawdziwego zdarzenia i będzie bezpieczniej” – stwierdził Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz.


zdw-logo
Wartość prac: 4.381.892,64 zł brutto

Więcej:
http://www.mstow.pl/art/3351,korekta-zakretu-smierci-w-zawadzie
http://www.bip-slaskie.pl/zdwkatowice/zamowienia_publiczne/3

Wstecz