Niedziela, 09 maj 2021, imieniny: Bozydara, Grzegorza, Karoliny
A- A+

IV Spartakiada Gmin Powiatu Częstochowskiego / 2019-05-29

Reprezentacje 13 samorządów Powiatu Częstochowskiego przyjechały w sobotę 25 maja do Olsztyna, by na kompleksie boisk sportowych rywalizować w IV Spartakiadzie Gmin Powiatu Częstochowskiego.

Sprzyjająca zawodom pogoda, dobra organizacja i nastrój uczestników spartakiady sprawiły, że rywalizacja przebiegała bez zakłóceń, w sportowej i przyjacielskiej atmosferze. Łącznie w 15 konkurencjach rywalizowało około 600 osób - zawodników różnej płci i w różnym wieku (od uczniów szkół podstawowych do seniorów).

s12

 

Impreza została zorganizowana przez Powiatowe Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Częstochowie, gminy powiatu częstochowskiego, Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Katowicach. Sędzią głównym zawodów był Wiesław Matyga.
Wśród zaproszonych gości, oprócz władz powiatu częstochowskiego, obecni byli m.in.: Prezes Regionalnej Rady PKOl Grzegorz Lipowski, wiceprezes Zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach Jacek Staniewski oraz Starosta Kłobucki Henryk Kiepura.

s1

 

Spartakiada uświetniona została udziałem przedstawicieli samorządowców z zaprzyjaźnionego rejonu śniatyńskiego na Ukrainie. Reprezentacja rejonu rozegrała dwa mecze z samorządowcami powiatu częstochowskiego. W meczu piłki nożnej po zaciętym spotkaniu, zwyciężyli gospodarze 12:8. Natomiast w meczu piłki siatkowej lepsi okazali się zawodnicy ze Śniatynia, wygrywając 2:0.


W klasyfikacji ogólnej IV Spartakiady po raz drugi z rzędu na podium znalazły się te same reprezentacje: Koniecpol, Lelów i Poczesna. Gmina Mstów tym razem zajęła VI miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Koniecpol – 146 pkt.
  2. Lelów – 142
  3. Poczesna - 96,5
  4. Janów – 89,5
  5. Mykanów – 88
  6. Mstów – 85,5
  7. Przyrów – 85,5
  8. Rędziny - 82
  9. Kłomnice – 69,5
  10. Kruszyna – 67,5
  11. Konopiska – 67
  12. Olsztyn – 64
  13. Starcza - 47

s53


          PIŁKA NOŻNA:

  1. LELÓW   (Daniel Dylewski, Szymon Dylewski, Mikołaj Bieda, Jakub Łapaj, Marcel Klimas, Szymon Przychodzki, Hubert Brodziński, Jakub Adamczyk, Łukasz Kiebdój)
  2. OLSZTYN   (Hubert Guła, Alan Kluczny, Bartosz Pluta, Mateusz Andzel, Kuba Zalas, Oliwier Czyżewski, Kamil Podsiedlik, Mateusz Walczyk, Oskar Straczyński)
  3. KONOPISKA   (Wiktor Winek, Kamil Wachowicz, Maciej Czerwiński, Przemek Rygał, Cyprian Trela, Miłosz Grzyb, Jakub Kocot)

    PIŁKA SIATKOWA:
  1. MYKANÓW   (Gabriela Małolepsza, Patrycja Świąć, Kamil Świąć, Oliwier Drab, Michał Pomada)
  2. POCZESNA   (Weronika Majorczyk, Sebastian Pietrajczuk, Jakub Mesyjasz, Bartłomiej Kita)
  3. LELÓW   (Nikola Brodzińska, Agata Gorzkowska, Filip Foltyn, Mateusz Ptasik)

    SIATKONOGA:
  4. KONIECPOL  (Filip Starczewski, Piotr Kiepal)
  5. MSTÓW  (Adrian Jura, Ernest Mazanek, Tomasz Gęsiarz)
  6. POCZESNA  (Kacper Banasiak, Tomasz Socik)


          RZUT WAŁKIEM:

  1. PRZYRÓW (Sylwia Bochenek, Wioletta Rydel)
  2. JANÓW (Ewa Ucieklak)
  3. KRUSZYNA (Marzena Żurek)


          „DZIURAWE WIADRO”:

  1. KŁOMNICE (Iwona Góra, Anna Kowalik, Barbara Musiał, Marcin Sosna)
  2. LELÓW (Zbigniew Gull, Przemysław Kaliński, Ewa Molenda, Anna Lech-Malus)
  3. KONIECPOL (Dagmara Frukacz, Anna Radecka, Mariusz Smarzyński, Kacper Zyzik)


           RZUTY DO KOSZA:

  1. KRUSZYNA (Marzena Żurek)
  2. POCZESNA (Monika Mercik)
  3. KONOPISKA (Filip Pyrzyna)


          BIEG NA NARTACH:

  1. KONIECPOL (Mariusz Bobrowski, Rafał Krol)
  2. LELÓW (Emilia Barteszko, Olga Królicka)
  3. PRZYRÓW (Wioletta Rydel, Sylwia Bochenek)


          TRZYMANIE CIĘŻARKA:

  1. KONOPISKA (Edward Szyja)
  2. PRZYRÓW (Remigiusz Pokorny)
  3. POCZESNA (Arkadiusz Dudek)


            PRZECIĄGANIE LINY:

  1. LELÓW (Arkadiusz Nowak, Dorota Palka, Magda Przychodzka, Katarzyna Wolska, Edward Torbus, Daniel Kozioł)
  1. KONIECPOL (Szymon Wyrwa, Radosław Bladziak, Anna Radecka, Dagmara Frukacz, Lena Lubieniecka, Jacek Rał)
  1. RĘDZINY (Magdalena Murdza, Ewa Duras, Lidia Kołacińska, Piotr Kuczyński, Paweł Militowski, Szymon Biś)

    WIELOSKOKI:
  1. LELÓW (Natalia Kitala, Daniel Orawiec)
  2. KONIECPOL (Kaja Bobrowska, Kacper Zyzik)
  3. JANÓW (Ana Milka, Łukasz Zębik)


          BIEG BIATHLONOWY MĘŻCZYZN :

  1. JANÓW (Miłosz Kita)
  2. STARCZA (Kamil Huras)
  3. KONIECPOL (Mateusz Borkowski)


          BIEG BIATHLONOWY KOBIET:

  1. LELÓW (Kinga Świątek)
  2. STARCZA (Kinga Bazan)
  3. JANÓW (Karolina Rydz)


          TENIS STOŁOWY chłopców:

  1. MSTÓW (Piotr Chaładaj)
  2. MYKANÓW (Karol Jabłoński)
  3. POCZESNA (Sebastian Pietrajczuk)


         TENIS STOŁOWY dziewcząt:

  1. MYKANÓW (Matylda Hadryś)
  2. PRZYRÓW (Wiktoria Radło)
  3. POCZESNA (Wiktoria Kucharska)


         STRZAŁY DO BRAMKI:

  1. KONIECPOL (Gwidon Jelonek)
  2. MSTÓW (Tomasz Gęsiarz)
  3. KŁOMNICE (Bartłomiej Żurek)


Słowa uznania i podziękowania należą się animatorom gmin, którzy przygotowywali swoje reprezentacje, pracownikom Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie i władzom Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie - za włożony trud w przygotowanie organizacyjne i przeprowadzenie imprezy.

s37

 

 

Reprezentacja Gminy Mstów na IV Spartakiadę Gmin Powiatu Częstochowskiego

Piłka nożna: Jan Derda, Jan Knysak, Adrian Pardela, Adrian Portas, Jakub Paluszkiewicz, Jakub Cierpiałowski, Emil Baryś, Mateusz Sadowski

Siatkówka: Zuzanna Kabaj, Jakub Wiśniewski, Dawid Chromiak, Miłosz Leśniak

Siatkonoga: Adrian Jura, Ernest Mazanek, Tomasz Gęsiarz

Lekkoatletyka (Biegi biatlonowe i  wieloskoki): Małgorzata Kuban, Cezary Bekus

Tenis stołowy: Piotr Chaładaj, Klaudia Lenczewska

Rzuty do kosza: Marcin Mochol

Wyścig na nartach: Małgorzata Kuban, Cezary Bekus

Strzały do bramki: Tomasz Gęsiarz

Przeciąganie liny: Krzysztof Choryłek, Łukasz Heręży, Piotr Całusiński, Teresa Nowakowska, Anita Młyńczak, Marzena Nowakowska

Rzut wałkiem: Teresa Nowakowska, Anita Młyńczak

Dziurawe wiadro: Teresa Nowakowska, Anita Młyńczak, Marzena Nowakowska, Emil Orlikowski

Opiekunowie: Paweł Derda, Magdalena Zgardzińska, Piotr Całusiński.

 

Więcej: http://czestochowa.powiat.pl/aktualnosci/koniecpol_triumfuje_w_spartakiadzie!_d7421_pol.html

Wstecz