Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

III Międzyszkolny Festiwal Folklorystyczny „Na ludową nutkę” / 2019-04-29

Pod patronatem Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza odbył się dnia 26 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaskrowie III Międzyszkolny Festiwal Folklorystyczny „Na ludową nutkę”.

 

Na zaproszenie Dyrektora Szkoły Roberta Knysaka, przybyli i zaszczycili jaskrowską społeczność swoją obecnością m.in.: Małgorzata Grabowska – Zastępca Wójta Gminy Mstów, Krzysztof Choryłek – Przewodniczący Rady Gminy, Radni powiatowi: Urszula Całusińska i Adam Jaruga, Radni Gminy Mstów: Mieczysława Gaudy, Justyna Klimczak, Bożena Pluta oraz dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu naszej gminy.

j4

Impreza miała charakter przeglądu i prezentacji przygotowanych przez uczniów (pod czujnym okiem nauczycieli) najpiękniejszych polskich tańców i piosenek ludowych. W tym roku w koncercie wzięły udział reprezentacje ze szkół podstawowych w Kucharach, Mstowie, Małusach Wielkich i Jaskrowie oraz przedszkolaki z Wancerzowa, Siedlca i Jaskrowa.

Młodzi wykonawcy mieli też okazję obejrzeć występ profesjonalistów, gdyż w tym roku jaskrowską imprezę uświetnili swoim występem: Koło Gospodyń Wiejskich z Mstowa i Zespół Folklorystyczny „Janowianie” z Janowa.

j13

Nad przygotowaniem festiwalu pracowały nauczycielki: Beata Ślęzak, Grażyna Gaudy, Malina Chwała i Grażyna Jakubczak, a dekoracje przygotowały panie: Iwona Lech i Edyta Sieradzka.

Podobnie jak rok temu, tak i tym razem w przygotowanie festiwalu włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich z Jaskrowa. Oprócz przepysznego poczęstunku dla zaproszonych gości, członkinie KGW przeprowadziły mini-warsztaty kulinarne dla uczniów kl. I-III. Swój wkład w organizację festiwalu mieli również jaskrowscy wolontariusze i harcerze oraz Rada Rodziców.

Wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, ufundowane przez Wójta Gminy Mstów.

Wstecz