Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

Koncert „Pieśń nad pieśniami” / 2019-04-08

Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie współpracuje nie tylko z Biblioteką Gminną, ale również z Parafią w Mstowie. Dzięki współdziałaniu Dyrektora GOKu Krzysztofa Dryndy i Proboszcza Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie, księdza Dawida Kovera CRL, repertuar ośrodka kultury wzbogacił się o nowe treści – treści religijne.
 

f1

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to najlepsza okazja, by zatrzymać się dłużej nad wspaniałymi tekstami Pisma Świętego. Doskonałą okazję do tego dał występ młodej i utalentowanej artystki, Agnieszki Fiuk. Ta młoda kobieta, żona i matka, jest jednocześnie wokalistką, pianistką i kompozytorką. Koncert „Pieśń nad Pieśniami” jest jej autorskim dziełem, polegającym na muzycznej oprawie do słów zaczerpniętych z kart Biblii.

f8
 

Niełatwy tekst artystka ubrała we wspaniałą muzykę i porywający śpiew. W projekcie tym towarzyszą jej osoby, służące talentami wokalnymi i instrumentalnymi - dzięki czemu linia melodyczna jest bardzo bogata i ciekawa, a słowa oddane z rozbudowaną narracją. Całości artystka dodała delikatnej i subtelnej oprawy scenicznej, gdzie dźwięk płynący z klawiszy instrumentu łączył się z subtelnością kwiatów, migocących świec i nastrojowego oświetlenia scenicznego.

Nastrój zbudowany w tym koncercie przenikał wszystkich słuchających tak mocno, że żaden szmer czy hałas nie zakłócały koncertu. Natomiast uznanie dla tego dzieła widzowie oddali poprzez oklaski na stojąco i prośbę bisu. Można powiedzieć, że Bóg rozdaje talenty, a widownia, zgromadzona w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie, była tego świadkiem po raz kolejny.

 

Info: K.Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie

Wstecz