Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Modernizacja drogi dojazdowej do pól Kobyłczyce-Mokrzesz / 2018-11-03

Wniosek gminy Mstów o środki budżetu województwa śląskiego w ramach tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych pn. „Remont (modernizacja) drogi dojazdowej do gruntów rolnych Kobyłczyce-Mokrzesz” (długość odcinka: 1285mb) został przesunięty  z listy rezerwowej i wybrany do dofinansowania !

slaskie

Gmina Mstów złożyła w lutym br. 2 wnioski o środki budżetu województwa śląskiego w na wykonanie odcinków dróg dojazdowych do pól. http://www.mstow.pl/art/3080,wnioski-na-drogi-dojazdowe-do-pol-w-ramach-fogr  Droga dojazdowa do gruntów ornych w Jaskrowie (do oczyszczalni ścieków) znalazła się na liście rankingowej i została już wykonana wcześniej.
Aktualnie trwają prace na odcinku Kobyłczyce-Mokrzesz. Gmina w procedurze przetargowej wyłoniła Wykonawcę zadania, realizacja inwestycji w listopadzie br.

 

m1

 

Droga dojazdowa do gruntów rolnych Kobyłczyce-Mokrzesz jest to droga gminna, gospodarcza - stanowi komunikację do pól dla mieszkańców Kobyłczyc i Mokrzeszy. Istniejąca infrastruktura drogowa na tym odcinku nie jest zadowalająca. Zakres projektu zakłada m.in. wymianę nawierzchni gruntowej na nawierzchnię bitumiczną (z podbudową tłuczniową), wraz z utwardzeniem poboczy, odwodnieniem. Wartość inwestycji: 850.000,00 zł.

Wstecz