Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Doposażenie pomieszczeń OSP Mokrzesz / 2018-07-31

Zrealizowany został projekt pn. „Doposażenie pomieszczeń OSP Mokrzesz pełniących rolę świetlicy wiejskiej" w ramach konkursu, ogłoszonego przez Partnerstwo Północnej Jury.

PROW-2014-2020-logo-kolor

Przypomnijmy, że Rada Stowarzyszenia "Partnerstwo Północnej Jury" na posiedzeniu w dniu 15 maja 2017r. dokonała wyboru operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego z naboru trwającego od 21.03.2017r. do 03.04.2017r.

W Przedsięwzięciu 1.3.3 "Budowa lub doskonalenie ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej, kulturalnej" wśród wybranych do dofinansowania na liście rankingowej znalazł się m.in. wniosek złożony przez OSP Mokrzesz.

m6

 

Jednostka z Mokrzeszy w tym roku zrealizowała projekt, na który otrzymała 100% dofinansowania w ramach konkursu PPJ. Ze względu na skromne środki finansowe którymi dysponuje, „pomocną dłoń” strażakom wyciągnął Wójt Tomasz Gęsiarz i Rada Gminy -  Gmina Mstów udzieliła OSP Mokrzesz pożyczki na wyprzedzające finansowanie tego zadania.

W ramach dofinansowania zakupiono m.in.:

- tablicę interaktywną,

- nagłośnienie,

- wyposażenie kuchni (w postaci nowych mebli, lodówki, kuchenki gazowej, warnika oraz zestawu obiadowego i sztućców dla 60 osób) ,

- stół do tenisa stołowego.

m11

 

Dzięki realizacji zadania pomieszczenie OSP, który pełni również rolę świetlicy wiejskiej, będzie znacznie lepiej doposażone – co bardzo cieszy Prezesa OSP Mokrzesz, Marka Chmielarza. Będą mogli z niego korzystać zarówno strażacy, jak i dzieci, młodzież czy osoby starsze. Może to być ciekawe miejsce integracji społeczeństwa Mokrzeszy i okolic.

 

logo-PROW-Leader_PPJ

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.jura-ppj.pl, gdzie znajdują się wszystkie aktualności dotyczące działań Stowarzyszenia PPJ.

Wstecz