Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

III Spartakiada Gmin Powiatu Częstochowskiego / 2018-05-28

III Spartakiada Gmin Powiatu Częstochowskiego już za nami ! Gospodarzem imprezy, która odbyła się w sobotę 26 maja br. na obiekcie klubu LKS "Warta", była Gmina Mstów. W kilkunastu konkurencjach sportowych rywalizowało ponad 600 osób z 14 gmin naszego powiatu.
 

 

Impreza została reaktywowana 2 lata temu. I edycja odbyła się w Konopiskach, a II w Rędzinach. Teraz przyszedł czas na gminę Mstów.

Tegoroczna Spartakiada zorganizowana została przez Powiatowe Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Częstochowie i Gminę Mstów (gospodarz imprezy) - przy finansowym wsparciu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach.
 

sp1

Imprezę otworzyli: Starosta Częstochowski, Krzysztof Smela oraz Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz.

 

Wśród zaproszonych gości, oprócz władz powiatu częstochowskiego i gminy Mstów, obecni byli m.in.:

  • Jacek Staniewski - Wiceprezes Zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach ,
  • Adam Kowalski - Koordynator Wojewódzki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych ,
  • Jerzy Roganiewicz – Wiceprezes Regionalnej Rady PKOL w Częstochowie ,
  • Władysław Prochaska – Sekretarz Regionalnej Rady PKOL w Częstochowie ,
  • Marek Dewódzki, Prezes LKS „Warta” Mstów ,
  • Cezary Marek Szymański  - Redaktor Naczelny TV Orion.

 

Obecna była również delegacja zaprzyjaźnionego Powiatu Śniatyńskiego z Ukrainy na czele z:

Iwanem Uhrynem – przewodniczącym Rady Powiatu Śniatyńskiego,

Wasylem Gładyjem – pierwszym zastępcą przewodniczącego Regionalnej Rady Iwano-Frankowskiej.
 

DSC_0128


Po przemarszu ekip i powitaniach uroczyście odegrane zostały hymny: ukraiński i polski. Uczczono również minutą ciszy Ś.P. Andrzeja Kwapisza -  zmarłego niedawno wieloletniego Starostę Częstochowskiego.  

DSC_0155


Sprzyjająca zawodom pogoda, dobra organizacja i nastrój uczestników III Spartakiady sprawiły, że impreza przebiegała bez zakłóceń, w sportowej i przyjacielskiej atmosferze. Łącznie rywalizowało ponad 600 osób - zawodników i zawodniczek różnej płci i w różnym wieku (od uczniów szkół podstawowych do seniorów).

 

DSC_0225


Drużyny rywalizowały w 13 konkurencjach: piłka nożna, siatkówka, siatkonoga, bieg na 825m (mężczyźni i kobiety), wieloskoki, tenis stołowy (chłopcy i dziewczęta), rzuty do kosza, przeciąganie liny, trzymanie ciężarka, rzut wałkiem, bieg na nartach, „dziurawe wiadro”, strzały do bramki.

Dystans biegu tj. 825 metrów został ustalony nieprzypadkowo – upamiętniał rocznicę 825-lecia istnienia Mstowa.
 

DSC_0273

Najwięcej śmiechu wśród obserwatorów wywołały zwłaszcza biegi na nartach po trawie (dwie osoby na jednej parze nart), rzut wałkiem w manekina i tzw. „dziurawe wiadro” (tj. wysoka rura z 10 dziurami, którą zawodnicy starają się zatykać wszelkimi możliwymi sposobami - rękoma, nosem itp. - by wyznaczony kolejny zawodnik jak najszybciej mógł rurę zapełnić wodą, wlewaną wiadrem).

Choć niektórzy zawodnicy próbowali chronić się przed zmoczeniem ubierając różnego typu stroje i peleryny, na niewiele się to zdało – wszyscy na koniec konkurencji byli mokrzy.

DSC_0398


 

III Spartakiadzie Gmin towarzyszył Samorządowy Turniej VIP w piłce nożnej, w którym wystąpiły drużyny:

- Reprezentacja Polski Księży (halowi Mistrzowie Europy z 2018 roku),

- Reprezentacja Powiatu Śniatyńskiego z Ukrainy,

- Reprezentacja Powiatu Częstochowskiego.

DSC_0194

WYNIKI TURNIEJU VIP:

Powiat Częstochowski – Reprezentacja Polski Księży 3:2

Reprezentacja Polski Księży - Powiat  Śniatyński  8:1

Powiat Częstochowski - Powiat  Śniatyński 4:0

Tabela:

  1. Powiat Częstochowski            - 6 pkt.   (bramki 7: 2)
  2. Reprezentacja Polski Księży   - 3 pkt. (bramki 10: 4)
  3. Powiat  Śniatyński                  - 0 pkt. (bramki 1:12)
 

Natomiast w meczu piłki siatkowej pomiędzy reprezentacjami powiatów: częstochowskiego i śniatyńskiego, tym razem lepsi okazali się gospodarze wygrywając 2:0 w setach.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu zebranych przez reprezentacje gmin punktów okazało się, że w klasyfikacji generalnej zwyciężyła gmina Koniecpol - przed Lelowem i Poczesną.

DSC_0564

 

Reprezentacja Gminy Mstów drugi rok z rzędu zajęła IV miejsce, tuż za podium – co trzeba uznać za sukces.

 

Przed rozdaniem nagród i medali Wójt T. Gęsiarz podziękował osobom, bez których nie udało by się zorganizować tego wydarzenia. Wśród nich znaleźli się m.in.:

- Wiceprzewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS,  Wiesław Matyga,

- Przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Mstowie: Piotr Ujma i Paweł Derda,

- Dyrektor GOK w Mstowie, Krzysztof Drynda ,

- Zastępca Wójta gm.Mstów, Adam Markowski ,

- Tadeusz Kapica ze Starostwa Powiatowego w Częstochowie,

- Rafał Kabacik z firmy „WOSANA”,

- Harcerze z III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”, na czele z Komendantem phm Tomaszem Derdą ,

- strażacy z OSP Mstów i OSP Jaskrów.

 

Wyróżnienie specjalne otrzymał Cezary Kazimierz Szymański - Redaktor Naczelny Telewizji ORION - za wieloletnią współpracę, zaangażowanie i działalność na rzecz promocji Gminy Mstów.
 

DSC_0479

Medale i puchary najlepszym zawodnikom, drużynom i reprezentacjom gmin wręczali m.in.:

  • Krzysztof Smela - Starosta częstochowski,
  • Henryk Kasiura – Wicestarosta częstochowski,
  • Członkowie Zarządu Powiatu: Jan Miarzyński i Leonard Smolarski,  
  • Tomasz Gęsiarz - Wójt gminy Mstów.

DSC_0555

 

Słowa uznania i podziękowania należą się animatorom gmin, którzy przygotowywali swoje reprezentacje, pracownikom GOK, Urzędu Gminy, Szkoły Podstawowej w Mstowie i władzom Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie - za włożony trud w przygotowanie organizacyjne i przeprowadzenie imprezy.

 

************************************

Wyniki poszczególnych konkurencji III Spartakiady:

 

PIŁKA NOŻNA :

  1. KŁOMNICE           Dawid Marchewka, Jakub Ogończyk, Hubert Gębski, Patryk Ociepa,

                                      Kacper Hutny, Michał Kwiecień, Piotr Woldon, Mateusz Trybulak,

                                      Bartosz Ociepa

  1. KONOPISKA          Oliwier Dziubek, Konrad Dawczyk, Bartek Klecha, Jakub Kowalczyk,

                                      Mateusz Kowalczyk, Jakub Barnat, Filip Iłczyk

  1. RĘDZINY              Maciej Werpulewski, Wiktor Kacperak, Dawid Sobkowiak, Hubert

                                      Wroński, Oliwier Kacperak, Dawid Nabrdalik, Nikodem Brączek,

                                      Szymon Ptak, Eryk Kasiński

SIATKÓWKA:

  1. OLSZTYN                    Kacper Matyja, Mateusz Chmielarz, Weronika Stępień
  2. KONOPISKA                Wiktoria Kozik, Emilian Baor, Krystian Siwek
  3. KONIECPOL                Marcel Stochel, Norbert Noszczyk, Lena Lubieniecka, Julia Starczewska

 

SIATKONOGA

  1. KONIECPOL                Filip Starczewski, Piotr Kiepal
  2. POCZESNA                 Marek Błaszak, Kacper Banasiak, Miłosz Nalepa
  3. JANÓW                      Krystian Guła, Szymon Bartnikowski, Marcin Sikora

 

RZUT WAŁKIEM:

  1. KRUSZYNA                 Justyna Postawa, Marzena Żurek
  2. JANÓW                      Aleksandra Wojdyła, Monika Kosielak
  3. LELÓW                       Dorota Palka, Edyta Tyjas

 

„DZIURAWE WIADRO”:

  1. PRZYRÓW                 Oliwia Rajca, Ewelina Kosętka, Zbyszek Lewandowski, Mirosław Maciąg,                      
  2. KONIECPOL                Dagmara Frukacz, Kacper Zyzik, Mariusz Smarzyński, Anna Radecka
  3. MYKANÓW                 Urszula Wróbel, Ada Moryń, Mariusz Merc, Maria Szczepanik

 

RZUTY DO KOSZA:

  1. STARCZA                    Paulina Kadłubek
  2. KRUSZYNA                  Marzena Żurek
  3. RĘDZINY                     Dawid Sioła 

 

BIEG NA NARTACH:

  1. JANÓW                         Dawid Ossyra, Krystian Małasiewicz
  2. KONIECPOL                 Rafał Król, Mariusz Bobrowski
  3. DĄBROWA ZIELONA    Aurelia Roczek, Oliwia Mysłek

 

TRZYMANIE CIĘŻARKA: 

  1. LELÓW                            Daniel Kozieł
  2. KONOPISKA                     Edward Szyja
  3. KONIECPOL                     Szymon Wyrwa

 

PRZECIĄGANIE LINY:

  1. LELÓW                       Natalia Nowak, Weronika Haładus, Dorota Palka

                                             Arkadiusz Nowak, Daniel Kozioł, Artur Koclęga,       

  1. MYKANÓW                   Urszula Wróbel, Grażyna Zielonka, Ada Moroń

                                              Damian Powroźnik, Mariusz Merc, Andrzej Kielan

  1. KONIECPOL                  Natalia Langier, Anna Radecka, Dagmara Frukacz

                                              Szymon Wyrwa, Radosław Bladziak, Gwidon Jelonek

 

WIELOSKOKI:

  1. LELÓW                               Karolina Dziura, Daniel Orawiec
  2. KONIECPOL                        Kaja Bobrowska, Kacper Zyzik
  3. JANÓW                               Anna Milka, Łukasz Zębik           

 

BIEG na 825m Kobiet :

  1. OLSZTYN                            Natalia Kowalska
  2. JANÓW                               Justyna Treścińska
  3. KŁOMNICE                          Anna Pöpke

 

BIEG NA 825m Mężczyzn:  

  1. MYKANÓW                        Konrad Simiński
  2. DĄBROWA ZIELONA         Przemysław Rak
  3. KONIECPOL                        Jakub Nowak

 

TENIS STOŁOWY chłopców:

  1. MSTÓW                              Piotr Chaładaj
  2. KONOPISKA                        Kacper Kowalczyk
  3. POCZESNA                         Dominik Pietrajczuk

 

TENIS STOŁOWY dziewcząt:

  1. POCZESNA                         Wiktoria Kucharska
  2. DĄBROWA ZIELONA         Martyna Falana
  3. LELÓW                               Kinga Świątek

                                      

STRZAŁY DO BRAMKI:

  1. POCZESNA                         Andrzej Lech
  2. DĄBROWA ZIELONA         Krzysztof Kucharski
  3. KŁOMNICE                         Jan Miarzyński               

 

 

Klasyfikacja końcowa III Spartakiady:

  1. Koniecpol
  2. Lelów
  3. Poczesna
  4. Mstów
  5. Mykanów
  6. Olsztyn
  7. Janów
  8. Konopiska
  9. Kłomnice
  10. Kruszyna
  11. Przyrów
  12. Rędziny
  13. Dąbrowa Zielona
  14. Starcza
 

Wyniki opracował:     Wiesław Matyga – Powiatowe Zrzeszenie LZS

Wstecz