Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

Wnioski na drogi dojazdowe do pól w ramach FOGR / 2018-03-08

Gmina Mstów złożyła dwa wnioski o środki budżetu województwa śląskiego na wykonanie odcinków dróg dojazdowych do pól w ramach tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.


 

Nazwy przedsięwzięć:

  1. Remont (modernizacja) drogi dojazdowej do gruntów rolnych, do oczyszczalni ścieków w Jaskrowie – długość odcinka: 700mb.

Jest to droga gminna, dojazdowa do pól, częściowo utwardzona. Odcinek przewidziany do remontu posiada głębokie wyboje, nierówności. W okresie opadów i roztopów przejezdność pojazdów mechanicznych staje się niemożliwa.

Odcinek jest ważny z punktu widzenia dojazdu na Oczyszczalnię Ścieków i do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

 

 

  1. Remont (modernizacja) drogi dojazdowej do gruntów rolnych Kobyłczyce-Mokrzesz  – długość odcinka: 1285mb.

Droga gminna, gospodarcza - stanowi komunikację do pól dla mieszkańców Kobyłczyc i Mokrzeszy. Istniejąca infrastruktura drogowa na tym odcinku nie jest zadowalająca.


slaskie
 

Zakres projektów zakłada m.in. wymianę nawierzchni gruntowej na nawierzchnię bitumiczną (z podbudową tłuczniową), wraz z utwardzeniem poboczy.

Maksymalny poziom dofinansowania: do 60% wartości inwestycji. Planowana realizacja: 2018 (tylko w przypadku otrzymania dofinansowania).

Co ważne: projekt, który znajdzie się w 2018r. na liście rezerwowej, w kolejnym ogłoszonym konkursie w 2019r. otrzymuje dodatkowe punkty.

Wstecz