Czwartek, 24 czerwiec 2021, imieniny: Jana, Danuty
A- A+

Tereny rekreacyjne nad Wartą

Prawie 5 hektarów terenu we Mstowie - od budynku Urzędu Gminy, poprzez rejon przełomu Warty w okolicy Skały Miłości aż do zbiornika wodnego Tasarki - to miejsce wypoczynku mieszkańców gminy Mstów.

1a

Można grać w piłkę nożną, ręczną i siatkówkę na boisku ze sztuczną nawierzchnią za budynkiem Urzędu Gminy. Przełom Warty oraz panoramę Mstowa i Wancerzowa można bezpiecznie oglądać z platform widokowych. Tu wznosi się sławna w całym regionie Skała Miłości. Według podań Skała Miłości to zaklęta para zakochanych, a źródło bijące u jej stóp posiada właściwości lecznicze.


Jest leśna ścieżka zdrowia, place zabaw dla dzieci i zbiornik wodny Tasarki. To sztuczny zbiornik zasilany wodą ze źródeł. Pomost i piaszczyste plaże to wspaniałe miejsca na wypoczynek. Przy zbiorniku jest także scena wykorzystywana w czasie imprez plenerowych. Wszystkie obiekty łączą ścieżki spacerowe. Przejście całego terenu zajmuje około dwóch godzin. Są też altanki do grillowania, by wypoczynek stał się przyjemniejszy. Altanki, podesty i ścieżki wybudowane są z naturalnych materiałów. Dla zmotoryzowanych przygotowane są wygodne miejsca parkingowe.

Wstecz