Piątek, 23 lipiec 2021, imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
A- A+

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie Przeprośnej Górki w Siedlcu / 2017-12-13

Tegoroczny zakres prac przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie Przeprośnej Górki w Siedlcu dobiegł końca. Inwestycja będzie finalizowana w I połowie 2018r.

 

O rozpoczęciu prac pisaliśmy już w październiku br.

WIĘCEJ: http://www.mstow.pl/art/2933,budowa-sciezki-pieszo-rowerowej-w-rejonie-przeprosnej-gorki

 

pg5

 

W wyniku wystąpienia w listopadzie i grudniu br. złych warunków atmosferycznych (wielodniowe ciągłe opady deszczu i śniegu, panujące ujemne temperatury w nocy), uniemożliwiających wykonywanie robót zgodnie z dokumentacją projektową i zasadami sztuki budowlanej, władze gminy podjęły decyzję o kontynuowaniu prac w I półroczu 2018r.

 

- To była jedyna słuszna decyzja. Nie będziemy robić nic „na siłę” i kłaść masy asfaltowej w grudniu, w deszczu i śniegu, bo termin goni i trzeba. Uzgodniliśmy z Wykonawcą, że jak tylko będzie sprzyjająca pogoda to przygotuje w całości  stabilizację i podbudowę z kruszywa, natomiast prace związane z nakładką asfaltobetonową wykona wiosną, przy sprzyjającej dobowej amplitudzie temperatur”.  - mówi Krzysztof Choryłek, Przewodniczący Rady Gminy.
 

pg6

 

Ścieżka pieszo-rowerowa w rejonie Przeprośnej Górki w Siedlcu będzie więc gotowa m.in. na sezon rowerowy i pielgrzymkowy w 2018 roku. Inwestycja ma służyć wygodzie rowerzystów i spacerowiczów, podniesieniu atrakcyjności turystycznej regionu oraz poprawie dostępu m.in. do sanktuarium św. Ojca Pio, a także ciekawych, jurajskich terenów w okolicach Mstowa i Częstochowy. Termin zakończenia prac - 31.05.2018 r.

Wstecz