Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

"Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów" z dofinansowaniem uniijnym! / 2017-10-22

To już oficjalna informacja - decyzją Zarządu Województwa Śląskiego wniosek gminy Mstów pn. "Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 został wybrany do dofinansowania !

 

 

Przypomnijmy, że w grudniu 2016r. gmina Mstów złożyła wniosek o dofinansowanie realizacji ww. projektu w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Nabór został ogłoszony w ramach poddziałania 4.5.2 (typ projektu: poprawa efektywności energetycznej oświetlenia – RIT Subregionu Północnego).

 

Po przejściu procedury oceny formalnej i merytorycznej nasz wniosek został wybrany do dofinansowania !

rpo-logo

Przedmiotem projektu jest modernizacja oświetlenia drogowego na terenie całej gminy Mstów. Projekt obejmuje wymianę 1.783 sztuk opraw oświetleniowych na nowe LED, wyposażone w autonomiczne, programowalne (z poziomu szafy SO) układy redukcji mocy.

 

Lampy_LED

 

Aktualnie duża część oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Mstów oparta jest na przestarzałych technologicznie lampach, pochłaniających bardzo dużo energii w stosunku do lamp najnowszej generacji.

W gminie dominują głównie lampy rtęciowe i sodowe (o mocy opraw 70-250 kW), które zużywają dwukrotnie więcej energii elektrycznej w porównaniu do oświetlenia LED.


 

Modernizacja i wymiana na nowe oprawy LED pozwoli na znaczne oszczędności w budżecie gminnym z tytułu opłat za oświetlenie uliczne.

led-209x209

Instrument terytorialny

RIT Subregionu Północnego

Oś priorytetowa

4. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna

Działanie

4.5. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie

Poddziałanie:

4.5.2. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie - RIT

 

Wniosek został złożony na kwotę 1.932.552,0 zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 1.218.860,55. Realizacja projektu jest planowana w 2018r.

Wstecz