Piątek, 17 maj 2024, imieniny: Paschalisa, Slawomira, Weroniki
A- A+

MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM JUNIORÓW 2011 / 2011-06-25

W Mstowie 19 czerwca rozegrano Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w kolarstwie szosowym.

Zawodnicy rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego. Juniorki pokonały dystans o długości 77 km czyli 7 okrążeń trasy po 11 kilometrów. Juniorzy o medale walczyli na trasie o długości 132 km.
W wyścigu juniorek zwyciężyła Katarzyna Kirpsza z Sokółki, druga miejsce zajęła Katarzyna Kirchenstein z Uzdrowiska Dąbki, trzecia była Monika Kopińska z Biskupca.
Wyścig juniorów wygrał Jakub Kaczmarek z KTK Kalisz, drugie miejsce zajął Rafał Jeziorski ALKS Stal Grudziądz, a trzecie Kacper Kistowski GKS Tarnowo Podgórne.

Mistrzostwa Polski zorganizowali: CZ.K.K.S. Kolejarz-Jura Częstochowa, Urząd Gminy Kłomnice, Urząd Gminy Mstów, Urząd Marszałkowski oraz Starostwo Powiatowe w Częstochowie.