Poniedziałek, 10 maj 2021, imieniny: Izydora, Antoniny, Symeona
A- A+

"Mstowska Noc Świętojańska 2017" / 2017-06-20

„A wszystko to...” dla Was! „Mstowska Noc Świętojańska 2017” już za nami. I pomimo chimerycznej pogody udało się! Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, by impreza miała niepowtarzalny charakter i wysoki poziom.


 

 

Mimo chłodu i psotnej pogody w sobotę (17.06) przed sceną na terenach rekreacyjnych „Warty” Mstów zebrało się wielu wytrwałych widzów i pasjonatów tej imprezy.

 

Na samej scenie nie zabrakło lokalnych talentów. Wieczór otworzyły występy wokalistów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum we Mstowie. Kilka osób obdarzonych talentem wokalnym wykonało przeboje muzyki popularnej.
 

n4


 

Po nich wystąpiły niezastąpione Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mstowie, które zaraz po występie udały się na wyplatanie wianków.
 

n6aTen punkt programu stanowi już naszą tradycję i uznaną markę, za co Paniom składamy wyrazy szacunku i uznania.
 

m4

 

 

Scena w tym czasie rozbrzmiewała muzyką, do której odbył się pokaz grupy Zumby z Kasią Krywult i grupy „Zumba Mokrzesz” oraz pokaz muzyczno - taneczny „Kwiat Paproci” zespołu Irish Steps.

n7

Występy te przeplatały się z występami gitarzysty Piotra Szumlasa oraz zespołu FLASH w repertuarze Zenka Martyniuka.
 

n11


 

 

Chwilą wytchnienia był moment pokazu fotograficznej prezentacji iluminacji mstowskiego mostu na ul. Kościelnej. Inwestycja iluminacyjna została zrealizowana dzięki współpracy gminy Mstów i TAURON Dystrybucja. Jej uroczyste odpalenie odbyło się własnie w dzień Mstowskiej Nocy Świętojańskiej.
 

m5


Wójt Tomasz Gęsiarz na scenie podziękował osobom, które się przyczyniły do podświetlenia mostu:

  • Januszowi Pisarkowi – Dyrektorowi oddziału Częstochowa Tauron Dystrybucja
  • Waldemarowi Jemiole – Kierownikowi w Tauron – Dystrybucja
  • Sławomirowi Mazurkowi  i wszystkim pracownikom Tauronu za pomoc w tej inwestycji
  • wykonawcy podświetlenia firmie „Fenix” z Jaskrowa (na ręce Sebastiana Feniga i jego rodziców)
  • dostawcy sprzętu oświetleniowego Disano – firmie „Technolight” z Częstochowy (na ręce Tomasza Matkowskiego)

 

  

m1
 

 

Nadszedł czas na pokaz sztucznych ogni. Fajerwerki w rozumieniu dosłownym i metaforycznym przyciągnęły uwagę publiczności.

Następnie Agencja Modelek „Vision Models” przygotowała półgodzinny, profesjonalny pokaz mody, podczas którego pełne wdzięku modelki zaprezentowały rewelacyjne „wianki mstowskie” i stroje kolekcji „Marylin Monroe”.
 

n13

 

 

Aż wreszcie o godzinie 22:00 kulminacyjny punkt wieczoru. Na scenie pojawili się: Dyrektor GOK w Mstowie, Krzysztof Drynda oraz Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz - którzy tradycyjnie jako konferansjerzy zapowiedzieli występ gwiazdy imprezy.
 

n17bChwilę później, w blasku ogromnego ogniska, na scenie pojawił się Michał Wiśniewski z zespołem i całym zapleczem choreograficznym, dzięki któremu można było podziwiać niecodzienne aranżacje utworów z repertuaru zespołu „ICH TROJE” i płyty solowej Wiśniewskiego.

 n19Zgromadzeni licznie fani i widzowie mogli przez niespełna dwie godziny brać udział w koncercie pełnym emocji, widowiskowych aranżacji i wspaniałej interakcji artystów. Kilku szczęśliwcom udało się nawet zabrać do domu gadżety, rzucone przez wokalistę ze sceny w tłum oraz pamiątkowe autografy.
 

n28

 

Po koncercie artysta poświęcił swoim fanom czas na fotografie i rozmowy.

Wieczór dobiegł końca przy rytmach disco w towarzystwie DJ Maćka oraz DJ Pjankersa.
 

n30Ciepła noc jeszcze przez kilka godzin była wypełniona echem imprezy. Niewątpliwie ta MSTOWSKA NOC była niepowtarzalna. Stała się też dowodem na to, że pogoda astronomiczna została przyćmiona pogodą ducha.
 

n1

 

- Takie są Noce Świętojańskie we Mstowie! Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie serdecznie dziękuje wszystkim podmiotom organizacyjnym i sponsorom za pomoc w organizacji imprezy.

Podziękowania należą się też druhom strażakom z jednostek OSP gminy Mstów, którzy pomagali w obstawieniu newralgicznych punktów podczas imprezy i kierowali ruchem samochodów. Wielkie wyrazy uznania!

 

 

Relację nadesłał: Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie

 

 

 
Wstecz