Poniedziałek, 17 maj 2021, imieniny: Paschalisa, Slawomira, Weroniki
A- A+

O NOWYCH GMINNYCH PRZYSTANKACH W TVP3! / 2016-08-17

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka „Kroniki Gmin Jurajskich”, która będzie emitowana 18 sierpnia o godzinie 18 (powtórka 22 sierpnia o godz. 19.10) w programie TVP3 Katowice.

Tym razem z naszej gminy, zostanie zaprezentowany temat nowych przystanków autobusowych.

2016-08-13przystanki-03.jpg

 

W gminie Mstów stały się one nowoczesnym nośnikiem informacji o miejscowościach. Zawierają czytelną nazwę miejscowości, herb gminy oraz mapy gminy i zdjęcia lotnicze miejscowości z zaznaczeniami tu jesteś.

 

2016-08-13przystanki-04.jpgW zależności od miejscowości są tam informacje o historii, atrakcjach turystycznych, zdjęcia ciekawych miejsc.


* Czasami nawiązują do nazwy miejscowości (żółte jaskry w Jaskrowie, konie w galopie w Kobyłczycach, małe cegiełki w Cegielni), w niektórych miejscowościach określają ich rolniczy (zboża w Brzyszowie i Kucharach), bądź sadowniczy charakter (malinowy przystanek w Zawadzie, gdzie w planach są przystanki jabłkowy, truskawkowy i śliwkowy).


* W innych pokazują atrakcje turystyczne (kajaki w Kłobukowicach, tereny rekreacyjne i kościół we Mstowie na przystanku w Wancerzowie, Góra Trzech Jaskiń czy Szlak Rowerowy Orlich Gniazd w Srocku, wapiennik na Górze Stróżnicy w Mstowie, Sanktuarium na Przeprośnej Górce w Siedlcu).
Przystanki budują zatem wizerunek miejscowości i całej gminy.

2016-08-13przystanki-06.jpg

 

Oklejonych w ten sposób przystanków jest już 20 w 12 miejscowościach. Planowana jest kontynuacja w następnych latach.

Projekt ten ze względu na kompleksowość i nowatorskie rozwiązania jest jedynym takim w Polsce. Budzi też duże zainteresowanie w innych samorządach.

 

Wstecz