Czwartek, 25 kwiecień 2024, imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla
A- A+

"42 200 MARATON CZĘSTOCHOWSKIE" / 2016-05-04

W niedzielę (01 maja) odbyła się I edycja maratonu po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej „42 200 Maraton Częstochowskie”. Trasa biegu prowadziła m.in. przez malownicze tereny gminy Mstów. Cel szczytny, idea ciekawa, piękna pogoda, niewątpliwy urok Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz zapał organizatorów spowodowały, że powołano do życia bardzo przyjemną imprezę.
Trasa nie należała do łatwych. Maratończycy pokonywali piękną, ale i trudną trasę z Częstochowy do Olsztyna, a następnie Mstowa, by zakończyć zmagania ponownie w Częstochowie. W obu biegach wzięło udział łącznie 467 zawodników (z czego 248 w biegu na pięć kilometrów, a 219 w maratonie).

Zwycięzcą okazał się Mwangi Joel Maina z czasem 2:21:53, drugi linię mety przekroczył Kemboi Henry z czasem 02:21:57, trzeci był zawodnik ukraiński Ukrainiets Sergii (02:22:22), zaś czwarty zawodnik na mecie, a zarazem pierwszy Polak, Mercik Krzysztof z Kochanowic, pokonał trasę w czasie 02:52:56.

Pierwszą kobietą okazała się Kuzyk Agnieszka z WKB META LUBLINIEC, która przybiegła na metę minutę po pierwszym polskim zawodniku i pokonała trasę w czasie 03:04:14. Drugie i trzecie miejsce to kolejno Koczur Tamara z Myszkowa (03:14:09) i Aneta Szecówka z Biskupic (03:15:02).

Bieg na 5 kilometrów zwyciężyli Kotyla Szymon z Kolonii Chorzew, czas 00:16:27 i Agnieszka Gortel-Maciuk (00:18:16).
Nagrody wręczali m.in. Wójt gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz oraz Przewodniczący Rady, Krzysztof Choryłek.

Wyniki Maratonu 42-200 Częstochowskie - Mężczyźni: