Piątek, 23 lipiec 2021, imieniny: Stwosza, Bogny, Brygidy
A- A+

ROCZNICA ŚMIERCI BOGUSŁAWY JURY / 2016-02-26

Dziś mija 14. rocznica śmierci pani Bogusławy Jury. W latach 1992-1995 była Wójtem gminy Mstów, a wcześniej pełniła funkcję Sekretarza gminy. Włożyła wiele sił w budowę struktur demokratycznego samorządu. Zawsze pełna energii i pomysłów na rozwój i promocję gminy. Życzliwa i pomocna.

Zmarła 26 lutego 2002 roku w wieku 48 lat.

 

2016-02-rocznica-071.jpg
Na cmentarzu w Mstowie znicze zapalili przedstawiciele Urzędu Gminy:
Wójt Tomasz Gęsiarz, Zastępca Wójta Adam Markowski i Dorota Smołucha (Specjalista ds. oświaty, wychowania i kultury fizycznej).


2016-02-rocznica-031.jpg

 

Tak wspominają dokonania Pani Bogusławy Jury osoby, które z nią współpracowały:

Wacław Panz (Sekretarz gminy Mstów)
„W Gminie Mstów w czasie gdy Pani Bogusława Jura piastowała funkcję Sekretarza gminy, a potem Wójta realizowano wiele inwestycji. Wybudowano gazociąg w Jaskrowie, Wancerzowie, Siedlcu i części Mstowa. Nowe drogi asfaltowe wybudowano w Cegielni, Zawadzie, Kucharach, Jaskrowie i Jaźwinach. Zmodernizowano drogi gruntowe w Łuszczynie, Latosówce, Cegielni i Małusach Wielkich. Oświetlenie uliczne powstało w Zawadzie, Małusach Małych, Jaskrowie, Mokrzeszy i Latosówce.
Gmina Mstów współfinansowała budowę szkoły w Brzyszowie oraz remonty szkół w Mokrzeszy i Krasicach. Dzięki staraniom Pani Bogusławy Jury zakończono budowę remizy OSP w Krasicach, dofinansowano budowane wówczas remizy w Małusach Wielkich i Małusach Małych, Kucharach oraz Siedlcu. Zakończono budowę Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie. Wielkim wydarzeniem było wybudowanie mostu na Warcie w Kłobukowicach. Sporo wysiłku i uwagi poświęciła komunalizacji mienia. Dzięki Jej zaangażowaniu Gmina Mstów przejęła 144 ha gruntów, budynek starej poczty w Mokrzeszy (już nieistniejący), budynek szkoły w Łuszczynie, budynek Urzędu Gminy, lecznicę weterynaryjną, GOK, i ośrodek zdrowia przy ul. Wolności 58 w Mstowie, zespół pałacowo – parkowy w Kłobukowicach (dziś własność prywatna).
Pani Bogusława Jura zostanie w naszej pamięci jako osoba życzliwa i wrażliwa, która nigdy nikomu nie odmówiła pomocy”Maria Skibińska  (Skarbnik gminy Mstów)
„Pracowałyśmy razem ponad 5 lat, przez ponad 3 lata była moim szefem.
Zawsze wspominam Ją jako osobę o ogromnie wrażliwym sercu, delikatną, życzliwą i pogodną. Miała w sobie wiele ciepła i uroku.
Była wspaniałym człowiekiem.
Pozostały mi po Niej piękne wspomnienia i pamięć, która nie umiera”
Adam Jakubczak  (Wójt gminy Mstów w latach 2010-2014)
„Pani Bogusława Jura moje dorosłe życie związała z Gminą Mstów. Kiedy tworzyła pierwszą samorządową gazetkę gminną namówiła mnie do pisania artykułów. Studiowałem wtedy polonistykę. I tak się zaczęło – od jednego artykułu aż do redagowania i wydawania gazetki.
Pani Bogusława Jura była pełna energii i sprecyzowanych pomysłów na rozwój gminy. Potrafiła zachęcać ludzi do pracy na rzecz gminy.

 

2016-02-rocznica-061.jpg
 

Wstecz