Sobota, 23 październik 2021, imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
A- A+

PRACE REMONTOWE W SZKOŁACH GMINY MSTÓW / 2015-09-06

Pomimo, że dzieci w wakacje miały wolne od szkoły, to w wielu placówkach szkolnych gminy Mstów dużo się działo: prace remontowe, porządkowe, montażowe itp.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:Zespół Szkół w Mstowie

W czasie wakacji przy Zespole Szkół w Mstowie trwały prace, mające na celu poprawę bezpieczeństwa dojazdu dzieci i młodzieży.

Poszerzony został wjazd dla autobusów dowożących uczniów do szkoły, tak by mogły się swobodnie mijać dwa autobusy. Dla rodziców dowożących swoje dzieci samochodami osobowymi utworzone zostały bezpieczne miejsca do wysiadania. Utworzone zostały także dodatkowe miejsca parkingowe. Przebudowane zostało wejście do szkoły. Uczniowie dochodzący pieszo poruszać się będą po wygodnym, szerokim chodniku z kostki brukowej.

2015-09-szkoly-04.jpg

W najbliższym czasie zainstalowane zostaną barierki ochronne przy wjeździe na plac szkolny, wymieniona zostanie brama oraz fragment ogrodzenia szkoły od strony wjazdu. Zostanie również położona nowa nakładka bitumiczna. 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaskrowie

Została wyremontowana sala nr 2, w której uczą się pierwszoklasiści. W sali tej zdemontowano plastikową boazerię, ściany wygipsowano i pomalowano na ładne, pastelowe kolory.

2015-09-szkoly-09.jpg

Zakupiono również krzesła do pokoju nauczycielskiego oraz zamontowano do tego pomieszczenia zamek cyfrowy. Drzwi do pokoju nauczycielskiego mogą otworzyć tylko osoby uprawnione posiadające klucz zbliżeniowy.

W przejściu do gabinetu dyrektora i sekretariatu zabudowano zlew i bojler gazowy. Na terenie zespołu posadzono kwiaty, które zdobią plac i budynek szkolny.


 


 


 

Szkoła Podstawowa w Brzyszowie

Zostały odnowione dwie pracownie: oddziału przedszkolnego i klas V-VI. Przeprowadzono renowację i malowanie sufitów, ścian, zamontowano nowe podłogi panelowe o dużej ścieralności, a w oknach nowe rolety przeciwsłoneczne.

 

Do obu pracowni zakupione zostały nowe ławki i krzesełka uczniowskie, a do pracowni oddziału przedszkolnego komplet szafek dla dzieci. Pracownia klas V-VI została wyposażona w zamontowany na stałe projektor multimedialny i ekran. Do dwóch pracowni zakupione zostały suchościeralne białe ceramiczne tablice.

Z pomocą i dużym zaangażowaniem Sołtysa Mariana Jaksendra udało się również zakupić do sali komputerowej zestaw, składający się z projektora i tablicy interaktywnej. Została także wymieniona część ogrodzenia szkolnego. W sali gimnastycznej odmalowano część ścian na galerii i lamperie korytarzy.

 

W ramach Funduszu Sołeckiego utwardzony został również odcinek drogi wzdłuż ogrodzenia szkolnego, który będzie stanowił duże ułatwienie dla rodziców dowożących dzieci do Szkoły.

2015-09-szkoly-06.jpg

Szkoła Podstawowa w Mokrzeszy

Wykonano następujące prace remontowe:

-remont pracowni komputerowej (pomalowanie ścian),

- remont gabinetu dyrektora (położenie tynku strukturalnego na ścianie, malowanie ścian),

- położenie płytek w kąciku sanitarnym oraz ozdobienie ścian w oddziale przedszkolnym.


 


 

Szkoła Podstawowa w Kucharach

W ramach prac wykonano:

- Wykarczowanie, plantowanie, wywiezienie gruzu i obsianie trawą placu szkolnego.

- Remont instalacji c.o.


  

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawadzie

Wyremontowano i umeblowano kolejne klasy. Pomalowany został również cały korytarz na parterze, szatnia i ganek, gdzie wymieniono oświetlenie i wieszaki dla uczniów.Odmalowano także klatkę schodową, górny hol i salę komputerową, w której wymieniono blaty ławeczek i zamontowano projektor multimedialny. Sala języka angielskiego i sala regionalna otrzymały nowe blaty stolików i ekrany multimedialne, ponadto w sali regionalnej zamontowano projektor. już we wszystkich klasach jest wymienione oświetlenie i zamontowane rolety.

Z inicjatywy Wójta Tomasza Gęsiarza uzupełniono również betonowe ogrodzenie boiska od strony ul. Sadowej i wyrównano pobliski teren.

2015-09-szkoly-07.jpg


Przedszkole w Siedlcu

Gruntowny remont przeprowadzony został w łazience dla przedszkolaków. Położono m.in. nowe płytki, przeprojektowano i wymieniono instalację wod-kan, zamontowano nowe umywalki i sedesy, odmalowano ściany.

2015-09-szkoly-01.jpg

Wstecz