Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

UROCZYSTE OTWARCIE KOMPLEKSU SPORTOWEGO W MSTOWIE / 2014-10-23

W Mstowie przy Zespole Szkół otwarto kompleks sportowy. Pierwszą, profesjonalną infrastrukturę do prowadzenia zajęć z lekkiej atletyki: bieżnię lekkoatletyczną, skocznię do soku w dal, rzutnię do pchnięcia kulą oraz boisko do piłki nożnej.  Boisko do piłki nożnej o wymiarach 40 na 20 metrów ma nawierzchnię z trawy syntetycznej. Wokół boiska wybudowano 3 - torową bieżnię o nawierzchni poliuretanowej, a  skocznia  do skoku w dal i trójskoku ma rozbieg także z nawierzchnią poliuretanową.  

Budowę boiska sportowego przy Zespole Szkół w Mstowie zrealizowano w ramach projektu „Blisko boisko”. Inwestycja kosztowała 714 tys zł, wkład własny gminy to 323 tys zł, a dofinansowanie 394 tys zł.

2014-10-boisko-17


Uroczystość otwarcia to było święto sportu w gminie Mstów. Uczniowie mstowskiego gimnazjum przygotowali program artystyczny nawiązujący do mitologii greckiej. Ksiądz Paweł Greń proboszcz mstowskiej parafii poświęcił obiekt. Przeczytano list Adama Jakubczaka wójta gminy Mstów, który ze względów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w uroczystości. Szkoła otrzymała prezenty: od wójta gminy bloki startowe, a księża mstowskiej parafii podarowali piłki. Odbył się symboliczny bieg sztafetowy, w którym udział wzięli: dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Gminy, sołtysi, prezesi klubów sportowych rodzice i uczniowie szkoły a zakończył zastępca wójta Adam Markowski. Potem nowy kompleks sportowy  przejęli olimpijczycy, bo rozegrano lekkoatletyczną olimpiadę międzyszkolną.

Uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy rywalizowali w konkurencjach:  skok w dal, bieg na 30 m, bieg na 300 m, pchnięcie kulą oraz trójskok. Po południu uroczystość otwarcia kompleksu sportowego zakończył mecz towarzyski nauczyciele i samorządowcy kontra rodzice. Mecz był zacięty i zakończył się remisem 12:12. W rzutach karnych też osiągnięto wynik remisowy 5:5.

Wstecz