Poniedziałek, 06 lipiec 2020, imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji
A+ A-

Koncert Grażyny Brodzińskiej / 2019-11-18

Koncert listopadowy pod hasłem muzyki klasycznej stał się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie już tradycją. Do tego tak dobrze odbieraną, że sala widowiskowa GOK ponownie okazała się za mała.

17 listopada br. na mstowskiej scenie GOKu wystąpiła postać niebanalna – ikona polskiej sceny operowej Grażyna Brodzińska.

b11

Artystka bardzo utalentowana i pracowita. Cały czas jest aktywna zawodowo, występuje w kraju i za granicą. Pracuje z pasją - a że śpiew to jej pasja, widać było podczas występu. G. Brodzińska jest córką śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i reżysera Edmunda Waydy oraz żoną aktora Damiana Damięckiego. Na scenie zadebiutowała w roku 1969. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych i radiowych.  

Był to wielki zaszczyt organizatorów i wszystkich zgromadzonych na widowni gościć tak wybitną artystkę i śpiewaczkę.

b18

 

Występ Grażyny Brodzińskiej był eleganckim spotkaniem z piosenką operową i operetkową - jakiej nie ma w życiu codziennym. Spotkaniem bardzo szczególnym, ponieważ artystka zaprezentowała bardzo dynamiczny repertuar, ciekawy i zaskakujący.

Występ artystki ubogacał zespół muzyków, akompaniując na: skrzypcach (Laura Bukowska), gitarze basowej (Kosma Kalamarz) oraz stage piano (Michał Rorat). Ten współczesny akompaniament niczym nie ujmował klimatu koncertu, stanowiąc jego bogate uzupełnienie. Muzycy uzupełniali repertuar utworami instrumentalnymi - do których kilkukrotnie widownia śpiewała znane sobie fragmenty piosenek.

Koncert był wspaniałym doświadczeniem dla publiczności, jak również dla samych artystów - pozytywnie zaskoczonych aktywnością widowni i serdecznym przyjęciem.

b17_____________________________________________
Tego wieczoru miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie. Przed koncertem odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego (ogłoszonego przez Bibliotekę Gminną w Mstowie) oraz wręczenie dyplomów w ramach akcji bibliotecznej „Mała książka, Wielki człowiek”.

 

Konkurs fotograficzny miał na celu rozsławienie walorów przyrodniczych i geograficznych Gminy Mstów. „Nowe spojrzenie na Gminę Mstów” zakładało wyczulenie uczestników na piękno okolic Mstowa. Wśród nadesłanych prac zwyciężyły te, których elementy dało się zidentyfikować konkretnym ciekawym miejscem, a jednocześnie ukazywały detal, który zachęcał do odwiedzenia tego miejsca.

Nagrody otrzymali:

I miejsce – Dorian Żak, II miejsce – Aneta Kidziun, III miejsce – Katarzyna Kasprzycka.

b6

 

Projekt „Mała książka – Wielki człowiek” polegał na promocji czytelnictwa poprzez zaproszenie do Biblioteki najmłodszych czytelników, czyli dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja została bardzo entuzjastycznie przyjęta. Mali czytelnicy, za odwiedzenie biblioteki i wypożyczenie książek, dostawali naklejkę na specjalną kartę czytelniczą. W pierwszej odsłonie wystąpiło siedmioro dzieciaków. Zostali uhonorowani dyplomem oraz upominkiem. Pozostałych czytelników biorących udział w projekcie zachęcamy do wytrwałości - a tych, którzy jeszcze nie przystąpili do akcji, zapraszamy do Biblioteki Gminnej w Mstowie.

 

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminna w Mstowie

Sponsor: "Cemex"

Podziękowania dla Pizzerii "Cicha Woda" oraz Karczmy Rzym

 

Info: Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK Mstów

Zdjęcia: Maciej Juszczyk

Wstecz