Czwartek, 25 luty 2021, imieniny: Wiktora, Cezarego
A+ A-

„Grechuta jak dawniej. Piosenki mistrza” / 2019-03-30

W mstowskim GOKu odbył się koncert „Grechuta jak dawniej. Piosenki mistrza”.
 

Instytucje Kultury w Mstowie rozszerzają ofertę imprez kulturalnych. Tym razem Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie we współpracy z Biblioteką Gminną w Mstowie podjął się organizacji wspólnego wydarzenia. Po raz pierwszy dnia 24 marca 2019 roku odbył się koncert łączący występy promujące działalność GOKu oraz wydarzenie literackie, jakim było rozstrzygnięcie Konkursu Bibliotecznego „Mstowskie Złote Pióro 2019”. Konkurs ten ma za zadanie promocję młodych i zdolnych mieszkańców Gminy, rozwój kultury słowa pisanego oraz uwrażliwienie uczestników na piękno otoczenia i ludzkiego wnętrza.

Wspaniałym dopełnieniem imprezy była prezentacja osiągnięć i talentów osób działających w innych dziedzinach, których rozwijanie jest możliwe w ramach zajęć w GOKu w Mstowie. Tym razem był to występ młodej grupy tanecznej prowadzonej przez panią Izabelę Organę, prowadzącą w GOKu zajęcia z tańca nowoczesnego.

g3

 

Zwieńczeniem wieczoru był koncert poezji Marka Grechuty - człowieka zasłużonego dla kultury polskiej. Przepiękne i znane każdemu utwory wykonali niezwykli muzycy:

  • Zespołowi przewodził Krzysztof Drynda – wokalista, uczestnik wielu koncertów poświęconych Markowi Grechucie
  • podczas koncertu grała na stage piano i śpiewała Agnieszka Fiuk – charyzmatyczna wokalistka i pianistka.
  • na gitarze elektrycznej i akustycznej grał Tomasz Szejka, instruktor gitary.
  • wtórował mu na gitarze basowej Sławomir Żydek, nadając utworom szczególne, głębokie brzmienia.
  • Sebastian Janik czarował wszystkich wspaniałym brzemieniem saksofonu.
  • Łukasz Pasoń grą na perkusji utrzymywał rytm (i wszystkich muzyków) w doskonałej harmonii.
g5
 

Fenomen tego koncertu zaklęty jest właśnie w tym składzie osobowym i doborze instrumentów oraz rewelacyjnej budowie repertuaru - gdzie melancholijne utwory przechodziły w żywe uderzenia, które „huśtały” słuchaczy w świecie wyczarowanym przez ponadczasowe teksty Marka Grechuty.

Lider zespołu dbał o to, by widownia również mogła nucić i śpiewać znane sobie utwory. Zabawiał słowem i piosenką. Znawcy repertuaru mogli delektować się ulubionymi dźwiękami, a pozostali mogli poznać inne perełki twórczości artysty. Na scenie rozbrzmiały takie utwory jak m.in. „Dni, których nie znamy”, „Wiosna Ach to Ty”, „Będziesz moją Panią”, czy „Korowód”.

 

Kolejny koncert w Sali GOKu już w kwietniu. Zapraszamy.

Wstecz