Poniedziałek, 23 wrzesień 2019, imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
A+ A-

„Zielona pracownia_projekt'2019” / 2019-03-21

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaskrowie znalazł się wśród laureatów konkursu „Zielona pracownia_projekt'2019”, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
 

Na konkurs „Zielona pracownia_projekt'2019” wpłynęły 184 zgłoszenia. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Przedmiotem było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych.

b_6250

 

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, z przeznaczeniem na wdrożenie nagrodzonego projektu ekopracowni w roku 2019. Nadesłane prace oceniono biorąc pod uwagę: pomysł na zagospodarowanie pracowni (wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę kreatywność, innowacyjność rozwiązań), różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu. W tym roku na nagrody Fundusz przyznał prawie 450 tys. złotych.

PDF Laureaci-Konkursu_ZielonaPracownia_Projekt

 

Jak tłumaczy Dyrektor placówki w Jaskrowie, Robert Knysak: „W ramach pracy konkursowej, szkolny zespół utworzył projekt odnowionej i w pełni wyposażonej szkolnej pracowni "Żywioły Ziemi". Ma ona powstać na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych i chemiczno-fizycznych.”

 

wfos1

II etapem jest wdrożenie projektu w życie. W ramach konkursu „Zielona Pracownia’2019” organ prowadzący placówkę oświatową w Jaskrowie (czyli Gmina Mstów) składa wniosek, dotyczący utworzenia ekopracowni.

Więcej:

https://www.wfosigw.katowice.pl/aktualnosci-wyroznione/2-uncategorised/2444-konkurs-zielona-pracownia-2019.html
https://www.wfosigw.katowice.pl/aktualnosci-wyroznione/2-uncategorised/2443-rozstrzygniecie-konkursu-zielona-pracownia-projekt-2019.html

Wstecz