Wtorek, 16 lipiec 2019, imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
A+ A-

Korekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w Jaskrowie / 2018-11-27

Trwają prace, związane z korektą geometrii skrzyżowania Drogi Wojewódzkiej nr 786 z ul. Starowiejską w Jaskrowie.

O rozstrzygnięciu postępowania przetargowego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach i wyłonieniu Wykonawcy (w systemie „zaprojektuj i wybuduj”) pisaliśmy w czerwcu br.   http://www.mstow.pl/art/3212,korekta-geometrii-skrzyzowania-dw-786-z-ul-starowiejska-w-jaskrowie
 

zdw-logo

 

Podstawowym zadaniem korekty geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w Jaskrowie jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zmianę parametrów łuku na skrzyżowaniu, wraz z poprawą parametrów zatoki autobusowej. Wybrane rozwiązanie znacząco wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszego oraz pojazdów zmechanizowanych na ww. obszarze.

Aktualnie parametry łuków na skrzyżowaniu nie pozwalają na prawidłowy wyjazd samochodu osobowego z ul. Starowiejskiej, a pojazdy od dostawczego wzwyż (w tym np. samochody ratowniczo-gaśnicze OSP Jaskrów) przy wyjeździe na prawo w kierunku Mstowa zmuszone są do wjazdu na pas przeciwny (!).
 

j10

Podstawowe warunki realizacji:

- konstrukcję nawierzchni jezdni zatoki autobusowej należy przyjąć z kostki kamiennej wielkowymiarowej. Szerokość zatoki 3,0 m.

- odsunięcie o 5,0 m przejścia dla pieszych przez ul. Starowiejską w rejonie skrzyżowania.

- przebudowa przepustu pod zatoką, wlot i wylot z zastosowaniem żelbetowych ścianek czołowych.

- konstrukcję nawierzchni włączenia na ul. Starowiejskiej przyjęto jako bitumiczną.

 

Termin wykonania zamówienia: do 28.06.2019r.

Wartość zadania: 497.781,00 zł brutto

Wstecz