Środa, 16 styczeń 2019, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
A+ A-

X Marszobieg Prewencji Policji / 2018-05-15

Ponad 100 osób wzięło udział w X Marszobiegu Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Mistrzostwa odbyły się na malowniczych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.


O tytuł najlepszego biegacza walczyli śląscy, świętokrzyscy, opolscy i łódzcy policjanci, strażnicy miejscy, żołnierze, strażnicy więzienni oraz sympatycy służb mundurowych i młodzież z częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych.
 

p1

Zawodnicy marszobiegu pokonywali dystans około 10 kilometrów. Start przewidziany był przy ośrodku rekreacyjnym „Pegaz” w dzielnicy Mirów, metę wyznaczono natomiast przy hali sportowej na ulicy Żużlowej, gdzie wręczone zostały puchary i nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników.

 

Najlepszy zawodnik otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Celem marszobiegu było przede wszystkim promowanie poprzez wysiłek fizyczny zdrowego i aktywnego stylu życia.

Pierwszy na mecie pojawił się Dominik KLIMEK.

 

W klasyfikacji „Mundurowa - mężczyźni” zwyciężyli:

1. Łukasz SZYMCZAK

2. Łukasz HILDEBRAND

3. Krzysztof SAGAN

Najlepsze w klasyfikacji „Mundurowa – kobiety” to:

1. Agnieszka JEŻ

2. Sylwia KUŚPIET

3. Emilia KOŻUCH

p9

WYNIKI - pełna informacja.

Organizatorami marszobiegu byli: Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy SPPP w Częstochowie oraz Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Katowicach i Starosta Powiatowy w Częstochowie i Prezydent Miasta Częstochowy. Do organizacji zawodów przyczynili się także wójtowie z gmin: Kłomnice, Rędziny i Mstów, Stowarzyszenie IPA Region Częstochowa i wiele innych osób, dla których popularyzacja sportu jako zdrowego stylu życia nie jest obojętna.


Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w sporcie!

 

Więcej: http://www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/232749,Marszobieg-Prewencji-Policji-o-puchar-Komendanta.html

Wstecz