Niedziela, 25 październik 2020, imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
A+ A-

Walentynki z GOKiem - koncert zespołu VOŁOSI / 2017-02-15

 

Tegoroczne Walentynki w Mstowie były szczególnym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci.
W niedzielę (12 lutego br.) nastąpiło uroczyste otwarcie odnowionej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie, połączone z koncertem światowej sławy kwintetu smyczkowego „VOŁOSI”.

 

 

Walentynki z GOKiem - koncert zespołu VOŁOSI

Materiał filmowy TV ORION Częstochowa

 

 

 

Zadanie pn. „Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie oraz zakup dodatkowego wyposażenia” zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Całość przedsięwzięcia pochłonęła ponad 300 tys. zł, z czego 110 tys. zł to środki z dotacji Ministerstwa, zaś resztę kwoty dołożyła z budżetu gmina Mstów.

Walentynki z GOKiem - koncert zespołu VOŁOSI

Walentynkowy wieczór w roli konferansjerów wspólnie prowadzili: Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz oraz Dyrektor GOKu, Krzysztof Drynda.

Walentynki z GOKiem - koncert zespołu VOŁOSI
Od lewej: Dyrektor GOK Krzysztof Drynda, Wójt Tomasz Gęsiarz

 

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili znamienici goście m.in.
- Senator RP, Ryszard Majer

- Poseł na Sejm RP, Szymon Giżyński
- Krzysztof Nowak, Dyrektor Wydziału Nadzoru Prawnego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach
- Krzysztof Smela, Starosta Powiatu Częstochowskiego
- Jan Miarzyński, Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego
- Adam Jakubczak, były Wójt Gminy Mstów
- Halina Palarz, Prezes Partnerstwa Północnej Jury
- Anna Paleczek – Szumlas, Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie

 

Walentynki z GOKiem - koncert zespołu VOŁOSI

 

Przybyły również władze gminy Mstów, radni powiatowi, radni gminy Mstów (na czele z Przewodniczącym Rady, Krzysztofem Choryłkiem) oraz licznie zgromadzona publiczność.

Z przyczyn zdrowotnych niestety nie mogła dotrzeć m.in. Pani Poseł na Sejm RP, Lidia Burzyńska, która wcześniej z zainteresowaniem śledziła postępy w realizacji modernizacji mstowskiego GOKu.

 

 

 

Walentynki z GOKiem - koncert zespołu VOŁOSI

 

Wieczór składał się z kilku elementów. Na wstępie odbyło się uroczyste wprowadzenie w temat remontu, zwieńczone przecięciem wstęgi oraz prezentacją multimedialną (ukazującą dokumentację fotograficzną budynku GOKu).

 

 

Wójt gminy Mstów witając gości nie krył radości z ukończenia projektu na miarę XXI wieku.

- „Inwestycję wykonano dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dziękuję naszym parlamentarzystom z regionu częstochowskiego za życzliwość i merytoryczną pomoc przy realizacji projektu na każdym etapie oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie” – dodał Wójt Gęsiarz.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Tomasz Gęsiarz, Przewodniczący Rady Gminy Mstów Krzysztof Choryłek, Dyrektor GOK Krzysztof Drynda oraz przedstawiciele firm wykonawczych.

Walentynki z GOKiem - koncert zespołu VOŁOSI

 

W dalszej kolejności nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego „Mobilne pisanie 2017”, podczas którego wręczono wspaniałe nagrody: tablety oraz czytnik e-booków.

Zgodnie z werdyktem komisji konkursowej pierwsze miejsce zajął Kuba Cichór, drugie – Mateusz Kluźniak, trzecie – Magdalena Chojnowska.

 

Walentynki z GOKiem - koncert zespołu VOŁOSI

Nagrody wręczyli: Poseł Szymon Giżyński, Senator Ryszard Majer oraz Starosta Krzysztof Smela.

 

W imieniu zaproszonych gości laureatom konkursu oraz władzom gminy za realizację ważnego i strategicznego przedsięwzięcia budowlanego pogratulował Poseł na Sejm RP, Szymon Giżyński.


Walentynki z GOKiem - koncert zespołu VOŁOSI
W imieniu gości gratulacje składa Poseł Szymon Giżyński

 

 

Kulminacją wieczoru był rewelacyjny koncert zespołu Vołosi, którzy swoją muzyką zaczarowali zgromadzoną Publiczność. Światowej sławy kwintet smyczkowy zabrzmiał w nowej sali znakomicie. Brawurowe wykonania utworów pełnych ekspresji i emocji spowodowały aż 3 (!) bisy i owacje na stojąco.

Walentynki z GOKiem - koncert zespołu VOŁOSI

 

 

Dźwięki muzyki, nowoczesny wystrój sali i atmosfera wieczoru złożyły się na wspaniały efekt, jakim były słowa uznania wypowiedziane przez wielu usatysfakcjonowanych gości.

Foto: Z.Derda (Radio FIAT), M.Fiszer

 

 

 

-------------------------------------------------- *** --------------------------------------------------

VOŁOSI

Zespół tworzony przez górali z Beskidu Śląskiego oraz muzyków klasycznych z akademii. Improwizujący kwintet smyczkowy, którego siła polega na radosnym i pełnym energii połączeniu tego, co wydawało się ogniem i wodą. Muzyka Karpat w ich rękach jest żywa, aktualna, ale nie zrywa połączenia z tradycją.

Walentynki z GOKiem - koncert zespołu VOŁOSI

 

Zadebiutowali w 2010 r. na Festiwalu Nowa Tradycja zdobywając wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe, w tym Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena i nagrodę publiczności „Burza Braw”. W 2011 r. potwierdzili swój sukces, otrzymując Grand Prix Svetozar Stracina dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU.

Koncerty zespołu były transmitowane m.in. przez Polskie Radio, brytyjskie radio BBC oraz niemiecką stację WDR3. Vołosi współpracowali m.in. z Mateuszem Pospieszalskim, Markiem Mosiem i Orkiestrą AUKSO, Adamem Klockiem, legendą gruzińskiej muzyki Niazem Diasamidze, francuskim zespołem Lo’jo czy norweskim Sigrid Moldestad Trio.

 

 

-------------------------------------------------- *** --------------------------------------------------

Zwycięski sms w konkursie „Mobilne Pisanie 2017” autorstwa Kuby Cichóra

Spotkajmy się pod
Skałką Miłości Moja,
gdzie płynie rzeka
myśli do Ciebie,
bije źródło Serce Moje.
Chcę rozpocząć z Tobą
spacer życia…

Źródło: http://trybunaczestochowska.pl/2017/02/14/kwintet-smyczkowy-z-rockowym-nerwem/

 

 

Wstecz