Wtorek, 21 wrzesień 2021, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A- A+

WYREMONTOWANA DROGA POWIATOWA CEGIELNIA-KUCHARY / 2013-11-01

Droga powiatowa od Cegielni od ul. Targowej aż do gminy Kłomnice do miejscowości Rzerzęczyce, została wyremontowana. Droga ma nową nawierzchnię asfaltową, utwardzone pobocza, a na wielu odcinkach rowy odwadniające. Zmodernizowana droga jest teraz wygodnym połączeniem gminy Mstów z gminą Kłomnice.

Poprawiło się bezpieczeństwo, bo dotychczasowa droga była w fatalnym stanie, popękana i pełna głębokich dziur w nawierzchni. Modernizacja drogi powiatowej była możliwa dzięki współpracy gminy Mstów i Powiatowego Zarządu Dróg. Udało się tak zaplanować prace, by najpierw wybudować w pasie drogowym kanalizację w Kucharach, a potem położyć asfalt.
Jak podkreśla Adam Jakubczak wójt gminy Mstów – to już kolejna inwestycja na drogach powiatowych realizowana w gminie Mstów. Nowy asfalt został położony w Wancerzowie na ulicy Sadowej, wybudowano chodnik w Małusach Wielkich i drogę Srocko – Brzyszów. Teraz budowany jest chodnik w Krasicach, a niebawem rozpocznie się budowa chodnika w Mokrzeszy. Kończą się także prace nad projektem budowy chodnika wraz z odwodnieniem w Siedlcu.

Wstecz