Wtorek, 02 marzec 2021, imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
A+ A-

Trener Marek Cieślak promuje gminę w "Przeglądzie Sportowym" / 2021-02-19

Marek Cieślak, mieszkaniec naszej gminy i jednocześnie wieloletni zawodnik oraz trener reprezentacji Polski na żużlu, na wędrówkę po malowniczych terenach Gminy Mstów zabrał przedstawicieli „Przeglądu Sportowego”.

71-letni były żużlowiec, a obecnie trener, znany jest powszechnie ze swojej miłości do rowerów, a sąsiedzi w różnych porach dnia często widują go przemykającego drogą właśnie na kolarzówce. W ostatnim czasie rower poszedł jednak czasowo w odstawkę, a zimową aurę Cieślak zaczął wykorzystywać na długie wędrówki piesze.

marek-cieslak-1

Rafał Rusek/PressFocus / Newspix

Trener Marek Cieślak znalazł sobie nową pasję, którą jest nordic walking. Legendarny szkoleniowiec praktycznie codziennie urządza sobie przynajmniej 12-kilometrową wędrówkę. Wyprawy mają walor nie tylko sportowy (wiele stromych podejść i szybkie tempo), ale także widokowy. Cieślak mieszka w Jaskrowie, w Gminie Mstów – nie tylko w naszej opinii teren gminy to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce, na skraju Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Marek Cieślak wciąż jest w naprawdę znakomitej formie i przedstawiciele „Przeglądu Sportowego” nie mieli łatwo dotrzymać mu kroku. A wyznaczona trasa była zróżnicowana, ciekawa i malownicza – prowadziła wzdłuż urokliwego przełomu rzeki „Warty” w Jaskrowie do Sanktuarium Św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce w Siedlcu.

marek-cieslak-2

Rafał Rusek/PressFocus / Newspix

W ostatnim czasie takie spacery urządzam sobie codziennie i niemal zawsze odkrywam jakieś fajne miejsce. Ostatnio przypomniałem sobie, że przyjeżdżałem w to miejsce na obozy jako harcerz. Wtedy jednak nie mogłem wiedzieć, że kilkadziesiąt lat później zamieszkam właśnie na tym terenie. Okolica jest tak piękna, że aż żal byłoby tego nie wykorzystać – przyznaje Cieślak.

 

indeks

Cały artykuł „Przeglądu Sportowego” i zdjęcia:

https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/zuzel-marek-cieslak-oprowadzil-nas-po-swojej-pieknej-okolicy/33hdewe#slajd-20

Wstecz