Wtorek, 27 październik 2020, imieniny: Iwony, Sabiny
A+ A-

Święty Mikołaj na Kresach / 2020-10-13

Jak co roku, Towarzystwo Patriotyczne Kresy realizuje misję wsparcia naszych rodaków, zamieszkujących na Kresach Wschodnich – w ramach akcji „Święty Mikołaj na Kresach”. Tegoroczna akcja, wzorem lat ubiegłych, obejmować będzie pomoc materialną dla Polaków, mieszkających na Wileńszczyźnie, w rejonie Lwowa i na Białorusi.

Plakat_akcja

Czas pandemii wymusił jednak konieczność zmiany dotychczasowej formy organizowania pomocy. Zamiast tradycyjnej zbiórki darów rzeczowych (w szkołach, instytucjach itp.), w tym roku organizatorzy zwracają się z prośbą przede wszystkim o finansowe wsparcie akcji, które umożliwi zakup najbardziej potrzebnych Kresowianom rzeczy. Dodatkowo (oprócz paczek ze słodyczami i darów żywnościowych) jest pomysł przekazania naszym rodakom niezbędnych w dobie pandemii środków ochrony indywidualnej – maseczek, rękawiczek, przyłbic oraz płynów do dezynfekcji.

PDF Pismo_Towarzystwo-Patriotyczne-Kresy
 

Placówki szkolne z terenu Gminy Mstów otrzymały specjalne puszki, do których można zbierać środki pieniężne. Szczegóły i harmonogram akcji w danej szkole zna każdy Dyrektor placówki.

Towarzystwo Patriotyczne Kresy liczy na Państwa wsparcie i zaangażowanie. Okażmy solidarność z naszymi rodakami, zwłaszcza w tym trudnym dla Nas wszystkich czasie.

Wstecz