Czwartek, 25 luty 2021, imieniny: Wiktora, Cezarego
A+ A-

Kurs KPP „Wiedza na wagę życia” / 2020-09-18

Zakończył się Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pn. "Wiedza na wagę życia", który był zorganizowany i finansowany przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. W tym kursie uczestniczyli również strażacy ochotnicy z jednostek OSP z terenu Gminy Mstów.
ppj

Kurs KPP ukończyło zgodnie z planem 90 druhów strażaków z obszaru działania "Partnerstwa Północnej Jury". Przez kilka weekendów strażacy uczestniczyli w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych zdarzeniach. W niedzielę 13 września uczestnicy odbyli przed Komisją Egzaminacyjną (pod przewodnictwem pani Konsultant Wojewódzkiej w dziedzinie Medycyny Ratunkowej) egzamin, w trakcie którego musieli wykazać się nabytą wiedzą. Wszyscy strażacy zakończyli egzamin z wynikiem pozytywnym. 


PPJ_OSP_14


W szkoleniu brało udział 15 strażaków z terenu Gminy Mstów, którzy reprezentowali następujące jednostki OSP: Mstów, Jaskrów, Kuchary, Siedlec, Zawada, Mokrzesz, Kobyłczyce.

Nabycie nowych umiejętności, z pewnością umożliwi przeszkolonym druhom bezpieczne, profesjonalne i fachowe udzielanie pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia w związku z prowadzonymi akcjami bojowymi. Dodatkowo, nabycie tytułu Ratownika po zdanym egzaminie, umożliwi druhom strażakom pracę przy zabezpieczeniu medycznym na imprezach sportowych, kulturalno- rekreacyjnych, są to również uprawnienia dodatkowe przy ubieganiu się np. o pracę ratownika wodnego.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Mstów i Centrum Transportu Medycznego E-MED

Wstecz