Poniedziałek, 01 czerwiec 2020, imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
A+ A-

Działalność GOK w Mstowie podczas pandemii / 2020-05-17

Gminny Ośrodek Kultury we Mstowie jest jedną z wielu organizacji kulturalnych, które stanęły przed trudną sytuacją spowodowaną zamknięciem Instytucji i ograniczeniem dostępu dla uczestników.

Rozporządzanie Ministerstwa Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku dotyczące ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego skutkowało wieloma zmianami. Wszyscy znaleźliśmy się w nowej sytuacji, w której musieliśmy się nauczyć wielu nowych zasad i zachowań. Czas ten stał się trudny, lecz okazało się, że wielu ludzi wykazało się wspaniałą postawą - zarówno w skali kraju, jak i w małych społecznościach rodzinnych czy zawodowych.


GOK-logo

 

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie na czas ograniczonego dostępu osób korzystających z pracowni i zajęć ośrodka podjęli się wielu nowych form działań, dostosowanych do nowej sytuacji.

Oprócz prac remontowo - konserwatorskich (np. odnowienie sali konferencyjnej na dole) zakupiono odpowiednie wyposażenie do sali widowiskowej oraz sali prób zespołu KGW „Mstowianki”. Sala widowiskowa i korytarz wzbogaciły się o dwa ładne stoliki oraz stylowe krzesła łączone (4w1), potrzebne do realizacji imprez i koncertów. Natomiast do sali Pań z Koła Gospodyń Wiejskich zakupiono 10 nowych krzeseł, dzięki którym „Mstowianki” będą mogły spotykać się w komfortowych warunkach.

IMG_3528

 

Instruktorzy plastyki we współpracy z pracownikami Biblioteki podjęli się szycia maseczek dla mieszkańców Gminy Mstów - akcji patronuje Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz. http://www.mstow.pl/art/3873,pracownicy-goku-i-biblioteki-szyja-maseczki-ochronne

g4

 

Działalność artystyczna, polegająca na prowadzeniu zajęć, zmieniła formę na zajęcia ilustrowane, publikowane na profilu facebookowym oraz konkursy aktywizujące osoby w każdym wieku. W planach jest także prowadzenie zajęć tematycznych oraz warsztatów w formie on-line tj. pokazów, filmików czy transmisji na żywo. Jednocześnie trwają prace przygotowawcze do takich zajęć, gdyż pomieszczenia muszą zostać dostosowane do tej medialnej formy działalności.

Jako pierwsza ruszyła pracownia muzyczna, w której pod okiem Dyrektora GOKu rozpoczęły się nagrania podkładów muzycznych do ludowych utworów o Mstowie - w wykonaniu pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Mstowianki”. Będzie to produkcja inna niż wszystkie, a aranżacje będą miały charakter nowoczesnej elektroniki. W nagraniu zostaną wykorzystane kultowe automaty perkusyjne oraz syntezatory analogowe wiodących firm.

 

Obecnie trwa konkurs dla dzieci i młodzieży pod tytułem: "Wirtualna kartka dla mojej mamy". Szczegóły: http://www.mstow.pl/art/3915,konkurs-plastyczny-gok-wirtualna-kartka-dla-mojej-mamy W czerwcu ogłoszony zostanie także konkurs dla dorosłych, poświęcony ich staraniom o zielone balkony, skwerki czy ogródki.

 

 

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie są otwarci na pytania, prośby i sugestie dotyczące działalności kulturalnej w czasie #zostanwdomu.

Informację przygotował: Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK Mstów

Wstecz