Poniedziałek, 01 czerwiec 2020, imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
A+ A-

Przegląd placów zabaw / 2020-05-17

Tak jak co roku, przed sezonem wakacyjnym, został wykonany przegląd i cząstkowy remont gminnych placów zabaw. Prace udało się wykonać wcześniej - wykorzystując fakt, iż aktualnie w związku z pandemią koronawirusa nie można korzystać z placów zabaw. Mamy nadzieję, że szczególnie w wakacje dzieci jednak będą miały taką możliwość.

 

Zakres realizacji objął m.in.:

- place zabaw w miejscowościach: Mstów (przy Urzędzie Gminy, na ul. Wolności), Srocko, Brzyszów, Kobyłczyce, Kuśmierki, Jaźwiny, Krasice, Latosówka, Cegielnia, Zawada, Łuszczyn, Jaskrów, Kuchary, Kłobukowice, Pniaki Mokrzeskie

- tereny rekreacyjne przy Urzędzie Gminy i Skale Miłości,

- tereny przy zbiorniku Tasarki (molo, scena, grill, plac zabaw).
 

p11
 

Wymieniono i zamontowano niezbędne uszkodzone elementy drewniane (m.in. barierki boczne, belki, drabinki, poręcze, deski podestu, słupki itp.). Niektóre elementy lub zestawy, które nie nadawały się do użytku lub były bardzo mocno zniszczone, zostały zlikwidowane. Szczególną uwagę zwrócono na prawidłowe rozmieszczenie urządzeń (zgodność z normami) i ich bezpieczne zakotwienie do podłoża.

Zakupiono również kilka nowych urządzeń m.in.

- huśtawka potrójna z bocianim gniazdem na placu zabaw przy Urzędzie Gminy

- metalowa huśtawka podwójna: w Mstowie na ul. Wolności (koło Ośrodka Zdrowia) i nad Zalewem oraz na placu zabaw w Zawadzie

- piaskownica HDPE w Jaźwinach i przy Urzędzie Gminy w Mstowie

- nowa wieża na kotwach (+drabinka wejściowa) na placu zabaw w Brzyszowie

- nowy trap z poręczami w Srocku i w Łuszczynie

p7

 

Niestety, to tylko „ kropla w morzu potrzeb”. Normalną rzeczą jest, że w wyniku eksploatacji place zabaw niszczeją i corocznie trzeba powtarzać akcję ich naprawy. Nowe urządzenia są już wykonane z nowoczesnych materiałów. Są też bardziej bezpieczne i trwałe – metal lub inne stosowane obecnie tworzywa zapewniają nieporównywalnie większą jakość niż stare elementy drewniane sprzed kilkunastu lat.

Wszystkie wymienione zabiegi i prace są po to, by dzieci mogły bezpiecznie bawić się na terenach rekreacyjnych i placach zabaw, szczególnie w okresie wakacyjnym – jeśli tylko zostaną zniesione obecne zakazy.

p23
 

Zatrważająca jest ciągle skala dewastacji mienia przez wandali !!! Najbardziej boli, że często są to mieszkańcy naszej gminy – którzy czują się bezkarni i niszczą własność publiczną, bo nie muszą za to zapłacić (chyba że zostaną złapani na gorącym uczynku lub poprzez monitoring).

Zwracajmy uwagę i zgłaszajmy (do Urzędu, na Policję, Dzielnicowym itp.), jeżeli ktoś niszczy własność wspólną, bo przecież z naszych pieniędzy trzeba to później naprawiać – a koszty tego są bardzo wysokie.

p1

Poniżej galeria zdjęć, aktualnych na dzień 16.05.2020r. Jak te place zabaw będą wyglądały jutro czy za miesiąc? To już zależy tylko od użytkowników, jak będą je szanowali.

Wstecz