Wtorek, 02 marzec 2021, imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
A+ A-

Zenon Laskowik - "Spotkanie Kolesiów" / 2020-01-28

26.01.2020 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie gościł wybitny satyryk, Zenon Laskowikwraz z zespołem towarzyszącym w składzie: Magdalena Pawelec (aktorka teatralna i dubbingowa), Michał Ruksza (wokalista i pianista), Grzegorz Tomczyk (poeta, pieśniarz, kompozytor) oraz ikona polskiej sceny i ekranu, Jacek Fedorowicz (satyryk, aktor, artysta i malarz).

l8

Grupa przygotowała ciekawy program, naszpikowany inteligentnym słowem i dowcipem. Autorem programu jest Zenon Laskowik – wybitny artysta kabaretowy, współzałożyciel legendarnego kabaretu „Tey”. Zafundował on widzom dowcip uderzający w trudy życia artystycznego oraz w warstwę społeczno-polityczną. Tematy trudne, ale wspaniale spuentowane tańcem chochoła. Nie da się opisać tego, co zbudowali na scenie artyści - to trzeba było zobaczyć i usłyszeć.  

l6

Zenon Laskowik jako satyryk niezwykle błyskotliwy pokazał, że wcale się nie zmienił na przestrzeni lat. To co przedstawia, pochodzi z głębi serca i widać to było zarówno na scenie, jak i w rozmowach kuluarowych.

 

Info, zdjęcia: Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK Mstów

 

__________________

Zenon Laskowik

polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, listonosz, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu „Tey”. Przez wiele lat występował w duetach: najpierw z Januszem Rewińskim, a następnie z Bohdanem Smoleniem. Na Festiwalu w Opolu w 1980 wraz z kabaretem przedstawił program „Z tyłu sklepu”, który stał się symbolem kabaretu „Tey”. Na początku lat 90. wycofał się z życia estradowego i został listonoszem w Poznaniu. W 2003r. powrócił na scenę artystyczną.

Wstecz