Wtorek, 25 luty 2020, imieniny: Wiktora, Cezarego
A+ A-

Koncert Tadeusza Woźniaka / 2020-01-14

Gwiazdą koncertu noworocznego w mstowskim GOKu był Tadeusz Woźniak, który wystąpił wraz z żoną Jolantą Majchrzak (nazywaną konkurentką Ewy Demarczyk) oraz synem (towarzyszem scenicznym, grał na skrzypcach).

w1

Tadeusz Woźniak to postać szczególna w świecie muzyki i sztuki. Artysta znany jest m.in. z utworu „Zegarmistrz światła” czy nastrojowej piosenki „Pośrodku świata” (wykorzystanej w czołówce serialu „Plebania”). Charakterystyczna barwa głosu, akompaniament gitary, skrzypiec czy innych instrumentów klasycznych – to obraz określający tego piosenkarza i kompozytora.

Artysta tworzy muzykę do tekstów polskich poetów oraz młodych twórców. Nierozerwalnie kojarzony jest z poezją śpiewaną, lecz ma na swoim koncie wiele ciekawych aranżacji.

 

w7

Cały czar twórczości i osobowości Tadeusza Woźniaka można było podziwiać podczas koncertu w Mstowie. Wyśpiewane zostały wszystkie znane przeboje, przeplatane komentarzami artystów. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że T. Woźniak wykonuje utwory z tekstami Andrzeja Poniedzielskiego, który będzie gościem GOKu 14 lutego 2020 r.

 

Podczas imprezy zaprezentowali się również młodzi tancerze z grupy tanecznej Fire Dance, którzy zaprezentowali trzy układy taneczne. Młodzi adepci sztuki tańca nowoczesnego uczestniczą w zajęciach w każdą środę w mstowskim GOKu.

w9

Miłym akcentem był również słodki poczęstunek, przygotowany przez panie z Koła Emerytów i Rencistów z Mstowa.

Info: K.Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie

 

_______________________________

Tadeusz Woźniak
w2

Od 1968 występował jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniując sobie na gitarze. Tworzył muzykę teatralną i filmową, przedstawienia muzyczne i musicale. Największe sukcesy odnosił pod koniec lat sześćdziesiątych i w latach siedemdziesiątych. Na listach przebojów radiowych królowały wtedy piosenki: "Hej, Hanno", "Smak i zapach pomarańczy", "To będzie syn", czy znany wszystkim "Zegarmistrz światła" (nagrany wspólnie z Alibabkami i formacją Henryka Wojciechowskiego) - piosenka ta wygrała w 1972 roku Krajowy Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Wiele sukcesów T.Woźniaka wiąże się z estradami teatrów: w Gdyni, Białymstoku, Poznaniu, Opolu czy Warszawie. Został nagrodzony za muzykę do wielu sztuk teatralnych i ekranizacji.

 

Wstecz